ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Էդուարդ Աղաջանյանը եւ հանձնաժողովի անդամներ Հռիփսիմե Գրիգորյանը, Մարիա Կարապետյանն ու Սարգիս Խանդանյանը նոյեմբերի 24-28-ն աշխատանքային այցով եղել են Վարշավայում՝ Լեհաստանի Հանրապետությունում: Այցի շրջանակում հայ խորհրդարանականները Վարշավա...
Դուք Հայաստանում եք մեզ համար շատ դժվար ժամանակաշրջանում: Հայաստանը կանգնած է տարածաշրջանային մարտահրավերների առջեւ՝ ողջունելով Հունաստանի խորհրդարանի պատգամավորներին՝ ասել է Եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արման Եղոյանը: Հունաստանի խորհրդարանի պատգամավորներ Պերիկլիս Մանտասի...
««Անկանխիկ գործառնությունների մասին» օրենքում լրացում կատարելու մասին» օրենքի նախագծի քննարկումը հետաձգվել է
«Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր, ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ Բաբկեն Թունյանի հավաստմամբ 2022 թ. հուլիսի 1-ից մեր երկիր այցելող եւ մեկնող զբոսաշրջիկները երբեմն դժվարություններ են ունենում անմաքս առեւտրի խանութներում 300.000 դրամը գերազանցող ապրանքների ...

The Chair of the RA NA Standing Committee on Foreign Relations Eduard Aghajanyan and the members of the Committee Hripsime Grigoryan, Maria Karapetyan and Sargis Khandanyan were on a working visit in Warsaw, in the Republic of Poland on November 24-28.In Warsaw within the framework of the visit the ...
“You are in Armenia in very difficult period for us. Armenia faces regional challenges”, welcoming the members of the Hellenic Parliament the Chair of the Standing Committee on European Integration Arman Yeghoyan said.On November 28, the meeting with the members of the Hellenic Parliament Periklis M...
Debate of Draft Law on Making Addendum to Law on Non-Cash Transactions Postponed
As the deputy of the Civil Contract Faction, the Deputy Chair of the NA Standing Committee on Economic Affairs Babken Tunyan assured, from July 1, 2022 the tourists visiting and leaving our country sometimes have difficulties connected with providing the compulsory demand of making payments in on-ca...