2023 թ. նախատեսվում է մի շարք երկրներում բացել դիվանագիտական ներկայացուցչություններ եւ գրասենյակներ. քննարկվել են ԱԳՆ 2023 թ. բյուջեի հատկացումները
Արտաքին գործերի նախարարությանը 2023 թ. նախատեսվում է հատկացնել 16 մլրդ 510 մլն դրամ ծախսային գումար 2022 թ. 18 մլրդ 434 մլն դրամի փոխարեն: Այս մասին հայտնել է ՀՀ ֆինանսների նախարար Տիգրան Խաչատրյանը նոյեմբերի 3-ին ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների ու ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հան...
Պայմանագրային զինվորական ծառայության սպայական, ենթասպայական եւ շարքային կազմերի զինծառայողների համար կամավոր ատեստավորման արդյունքում կսահմանվի հավելավճար. Սուրեն Պապիկյան
Պայմանագրային զինծառայողների համար գործող ատեստավորման կարգի փոխարեն կսահմանվի ատեստավորման նոր համակարգ, որի արդյունքներով պայմանավորված՝ նրանք կստանան հավելավճար. նշել է ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը՝ ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նոյեմբերի 3-ի նիստում ...
Երկու ֆինանսական հաստատություն՝ «Եվրոպական ներդրումային բանկը» եւ «Եվրոպական զարգացման եւ վերակառուցման բանկը» Հայաստանում 2023 թ. ընթացքում պետք է ֆինանսավորեն 55 մլրդ 747 մլն դրամ հանրագումարային արժեքով ծրագրեր: ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի եւ ֆինանսավարկային ու բյուջետային հարցերի մշտական հանձ...
ԱԺ արտաքին հարաբերությունների եւ ֆինանսավարկային ու բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստի ուղիղ հեռարձակումը:...
Հայաստանից ԵԱՏՄ երկրներ արտահանումն աճել է 2 անգամ. ԱԺ մշտական հանձնաժողովները շարունակում են 2023 թ. պետբյուջեի նախագծի քննարկումները
Գովելի է Եվրասիական տնտեսական միությունում Հայաստանի հեղինակության բարձրացման հանգամանքը: Այս բոլոր ձեռքբերումներն ուղղակի դրական ազդեցություն են ունենում ՀՀ տնտեսության վրա: Այս մասին ասել է ՀՀ ԱԺ տարածաշրջանային եւ եվրասիական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ Վաղարշակ Հակոբյա...
ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի եւ ֆինանսավարկային ու բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստի ուղիղ հեռարձակումը: ...
ԱԺ տարածաշրջանային եւ եվրասիական ինտեգրման հարցերի ու ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժղովների համատեղ նիստի ուղիղ հեռարձակումը: ...

Budget Allocations of Foreign Ministry for 2023 Debated: in 2023 it is Designed Diplomatic Representations and Offices in a Number of Countries
16 billion 510 million AMD is designed to allocate to the Ministry of Foreign Affairs in 2023, instead of 18 billion 434 million AMD. The RA Minister of Finance Tigran Khachatryan informed about this at the joint sitting of the RA NA Standing Committee on Foreign Relations and on Financial-Credit an...
Suren Papikyan: Surcharge to Be Set as a Result of Voluntary Certification for Contractual Military Service Officers, Non-Commissioned Officers and Rank-and-File Servicemen
A new certification system will be set instead of the certification procedure being in force for the contractual servicemen, conditioned by its results they will receive surcharge, the RA Minister of Defense Suren Papikyan noted at November 3 sitting of the NA Standing Committee on Defense and Secur...
Two financial institutions - the European Investment Bank and the European Bank for Reconstruction and Development - should finance programmes of 55 billion 747 million in total cost in Armenia during the year 2023. The Minister of Finance Tigran Khachatryan said during the debate of the draft law o...
NA Standing Committees Continue Debates of Draft State Budget for 2023: Export from Armenia to EAEU Countries Has Grown Twice
The fact of the rise of the authority of Armenia is appraisable that in the Eurasian Economic Union. All these achievements have simply positive impact on the economy of the Republic of Armenia. The Deputy Chair of the RA NA Standing Committee on Regional and Eurasian Integration Vagharshak Hakobyan...