ԵԱՀԿ ԽՎ երիտասարդ պատվիրակները քննարկել են ժողովրդավարությանն ուղղված մարտահրավերները, անվտանգային սպառնալիքների զսպման գործընթացում երիտասարդների դերին վերաբերող հարցեր
ՀՀ Ազգային ժողովում նոյեմբերի 13-ին հյուրընկալվել են ԵԱՀԿ ԽՎ երիտասարդ պատվիրակները: ԵԱՀԿ ԽՎ երիտասարդների ցանցը նորաստեղծ է, ձեւավորվել է այս տարվա սկզբին: Սա պատվիրակների չորրորդ նիստն է, որն անցկացվում է մեր երկրում: Հայաստանն աշխարհում Նորվեգիայից հետո երկրորդ ամենաերիտասարդ խորհրդարանն ունի: ԵԱ...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը նոյեմբերի 13-ին ողջույնի խոսքով ելույթ է ունեցել ԵԱՀԿ ԽՎ երիտասարդ պատգամավորների նիստում:  Դիմելով ներկաներին՝ ԱԺ նախագահը նշել է, որ 2018 թ. Թավշյա հեղափոխության շարժիչ ուժը երիտասարդությունն էր, որն իր ձայնը բարձրացրեց հանուն ժողովրդավարական արժեքների: «Հեղափոխու...

Молодые делегаты ПА ОБСЕ обсудили вызовы демократии, роль молодежи в сдерживании угроз безопасности
13 ноября НС приняло молодых делегатов Парламентской Ассамблеи (ПА) ОБСЕ. Молодежная сеть ПА ОБСЕ создана недавно – сформирована в начале текущего года. Это уже четвертое заседание делегатов, проводимое в РА.Армения имеет второй самый молодой парламент в мире после Норвегии. Делегация РА в ПА ОБСЕ т...
13 ноября Председатель НС А.Симонян выступил с приветственным словом на заседании молодых депутатов Парламентской Ассамблеи (ПА) ОБСЕ.Спикер НС отметил, что движущей силой Бархатной революции 2018 г. явилась молодежь, поднявшая голос в защиту демократических ценностей.“После революции демократически...