ԵԱՀԿ ԽՎ երիտասարդ պատվիրակները քննարկել են ժողովրդավարությանն ուղղված մարտահրավերները, անվտանգային սպառնալիքների զսպման գործընթացում երիտասարդների դերին վերաբերող հարցեր
ՀՀ Ազգային ժողովում նոյեմբերի 13-ին հյուրընկալվել են ԵԱՀԿ ԽՎ երիտասարդ պատվիրակները: ԵԱՀԿ ԽՎ երիտասարդների ցանցը նորաստեղծ է, ձեւավորվել է այս տարվա սկզբին: Սա պատվիրակների չորրորդ նիստն է, որն անցկացվում է մեր երկրում: Հայաստանն աշխարհում Նորվեգիայից հետո երկրորդ ամենաերիտասարդ խորհրդարանն ունի: ԵԱ...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը նոյեմբերի 13-ին ողջույնի խոսքով ելույթ է ունեցել ԵԱՀԿ ԽՎ երիտասարդ պատգամավորների նիստում:  Դիմելով ներկաներին՝ ԱԺ նախագահը նշել է, որ 2018 թ. Թավշյա հեղափոխության շարժիչ ուժը երիտասարդությունն էր, որն իր ձայնը բարձրացրեց հանուն ժողովրդավարական արժեքների: «Հեղափոխու...

OSCE PA Young Delegates Discuss Challenges Aimed at Democracy, Issues on the Role of Youth in Containment-Based Security Threat
On November 13, in the RA National Assembly the OSCE PA young delegates were hosted. The OSCE PA network of young parliamentarians is newly created, and it was formed at the beginning of this year. This is the fourth meeting of the delegates, which is held in our country.Armenia has the second young...
On November 13, the RA NA President Alen Simonyan gave a welcome speech at the meeting of the OSCE PA young parliamentarians.Addressing the attendees, the NA President noted that the youth was the driving force of the Velvet revolution in 2018, who raised their voice for democratic values.“After the...