Նման հանդիպումները նպաստում են երկու երկրների բարեկամական կապերի ամրապնդմանը: Այս մասին ասել է Հայաստանի Ազգային ժողովի աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Վահան Նարիբեկյանն ապրիլի 27-ին ՀՀ-ում Կանադայի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Էլիսոն Մարի Լը Քլերի հետ հանդիպման ընթացքում:
Խոսելով ԱԺ աշխատակազմի եւ Կանադայի խորհրդարանական կենտրոնի միջեւ արդյունավետ համագործակցության մասին` Վահան Նարիբեկյանն ընդգծել է, որ կենտրոնի աջակցությամբ ներկայացվել է Աշխատակազմի Ռազմավարական զարգացման ծրագիր: «Մենք կարեւորում ենք փոխգործակցության շարունակականությունը` առաջիկա 5 տարիների ընթացքում վերոնշյալ ծրագրի եւ Գործառնական ծրագրի ներդրման շրջանակներում»,- ասել է ԱԺ աշխատակազմի ղեկավարը:
Նշվել է, որ Ռազմավարական զարգացման ծրագիրը միտված է նաեւ ստեղծելու ավելի մեծ հնարավորություններ` ներգրավվելու աշխատակազմի գործունեությանը հաշմանդամություն ունեցող անձանց, կանանց եւ երիտասարդների:
Վահան Նարիբեկյանը խոսել է նաեւ ԱԺ աշխատակազմի եւ Կանադայի պառլամենտական կենտրոնի միջեւ նախագծվող այլ ծրագրերի մասին: Այս համատեքստում ընդգծվել է աշխատակազմի աշխատակիցների համար կրթական ծրագրերի իրականացումը եւ փորձի փոխանակումը Կանադայի խորհրդարանում:
Դեսպանը երկկողմ համագործակցության զարգացման տեսանկյունից կարեւորել է Ռազմավարական զարգացման ծրագրի արդյունավետ իրականացումը: Նա ողջունել է երկկողմ նոր ծրագրերի կյանքի կոչումը եւ պատրաստակամություն հայտնել նպաստելու համագործակցության ընդլայնմանը:

“Подобные встречи способствуют укреплению дружественных связей между двумя странами”, -   заявил   руководитель-генеральный секретарь Аппарата НС В.Нарибекян в ходе встречи 27 апреля с Чрезвычайным и Полномочным послом Канады в Армении Элисон Мари Ле Клер.
Коснувшись эффективного сотрудничества Аппарата НС и Парламентского центра Канады, В.Нарибекян подчеркнул, что при поддержке центра была представлена​​ Программа стратегического развития аппарата. "Мы придаем большое значение последовательному взаимодействию в рамках внедрения указанной программы и Оперативной программы в течение последующих 5 лет", - отметил руководитель Аппарата НС.
Отмечено, что Программа стратегического развития направлена также на создание более широких возможностей для вовлечения в деятельность аппарата людей с инвалидностью, женщин и молодежи.
В.Нарибекян ознакомил также с другими планами, намечаемыми между Аппаратом НС и Парламентским центром Канады. В этом контексте сделан акцент на реализации программ обучения персонала и обмена опытом в канадском парламенте.
С точки зрения развития двустороннего сотрудничества посол особо отметила эффективное проведение Программы стратегического развития. Она приветствовала запуск новых двусторонних программ и выразила готовность способствовать расширению сотрудничества.