ՀՀ Ազգային ժողովի աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Վահան Նարիբեկյանն Ինդոնեզիայում մասնակցել է Միջխորհրդարանական միության 144-րդ վեհաժողովի շրջանակներում անցկացվող Խորհրդարանների գլխավոր քարտուղարների ասոցիացիայի հերթական նստաշրջանի աշխատանքներին:
Մարտի 22-ին կազմակերպվել են պանելային քննարկումներ, իրականացվել է փորձի փոխանակում խորհրդարանների աշխատակազմերի գործունեության առանձնահատկությունների, «փափուկ» իրավունքի եւ դրա կիրառման անհրաժեշտության վերաբերյալ: Քննարկվել են նաեւ օրակարգային այլ հարցեր:
Խորհրդարանների գլխավոր քարտուղարների ասոցիացիայի հերթական նստաշրջանի շրջանակում աշխատանքային հանդիպումներ են եղել նաեւ մի շարք միջազգային խորհրդարանական կառույցների ու բարեկամ երկրների խորհրդարանների աշխատակազմերի գլխավոր քարտուղարների եւ պատվիրակությունների հետ:
Նստաշրջանի աշխատանքին մասնակցել են նաեւ ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավարի տեղակալ Հեղինե Խաչիկյանն ու ՀՀ ԱԺ արտաքին կապերի վարչության պետ Տիգրան Սեյրանյանը:

The Chief of Staff, Secretary General of the RA National Assembly Vahan Naribekyan took part in the work of the regular Session of the Association of Secretaries General of Parliaments (ASGP) within the framework of the 144th Assembly of the Inter-Parliamentary Union (IPU) in Indonesia.
On March 22, panel discussions were organized, there was exchange of experience on the necessity of the peculiarities of the activities of the parliamentary staff, ‘soft’ right and its use. Other agenda items were also discussed.
Within the framework of the regular session of the Association of Secretaries General of Parliaments working meetings were held with a number of international parliamentary structures and the Secretaries General and the delegations of the parliamentary staffs of the friendly countries.
The RA NA Deputy Chief of Staff Hegine Khachikyan and the Head of the RA NA Department of Foreign Relations Tigran Seiranian also took part in the work of the Session.