ՀՀ Ազգային ժողովի աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Վահան Նարիբեկյանն Ինդոնեզիայում մասնակցել է Միջխորհրդարանական միության 144-րդ վեհաժողովի շրջանակներում անցկացվող Խորհրդարանների գլխավոր քարտուղարների ասոցիացիայի հերթական նստաշրջանի աշխատանքներին:
Մարտի 22-ին կազմակերպվել են պանելային քննարկումներ, իրականացվել է փորձի փոխանակում խորհրդարանների աշխատակազմերի գործունեության առանձնահատկությունների, «փափուկ» իրավունքի եւ դրա կիրառման անհրաժեշտության վերաբերյալ: Քննարկվել են նաեւ օրակարգային այլ հարցեր:
Խորհրդարանների գլխավոր քարտուղարների ասոցիացիայի հերթական նստաշրջանի շրջանակում աշխատանքային հանդիպումներ են եղել նաեւ մի շարք միջազգային խորհրդարանական կառույցների ու բարեկամ երկրների խորհրդարանների աշխատակազմերի գլխավոր քարտուղարների եւ պատվիրակությունների հետ:
Նստաշրջանի աշխատանքին մասնակցել են նաեւ ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավարի տեղակալ Հեղինե Խաչիկյանն ու ՀՀ ԱԺ արտաքին կապերի վարչության պետ Տիգրան Սեյրանյանը:

Руководитель-генеральный секретарь Аппарата НС В.Нарибекян в рамках 144-й Ассамблеи Межпарламентского союза (МПС) в Индонезии принял участие в очередной сессии Ассоциации генеральных секретарей парламентов.
22 марта проведены панельные дискуссии, обмен опытом по особенностям деятельности аппаратов парламентов, “мягкому праву” и необходимости его применения. Обсуждены и другие повесточные вопросы.
В рамках сессии Ассоциации состоялись также рабочие встречи с генеральными секретарями и делегациями аппаратов ряда международных парламентских структур и парламентов дружественных стран.
В работе сессии приняли участие заместитель руководителя Аппарата НС Э.Хачикян и начальник Управления внешних связей НС Т.Сейранян.