ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի փետրվարի 24-ին հրավիրած նիստում Վահե Հակոբյանի նախագահությամբ երկրորդ ընթերցմամբ քննարկվել է Կառավարության հեղինակած «ՀՀ հարկային օրենսգրքում փոփոխություններ եւ լրացում կատարելու մասին», ««Պետական տուրքի մասին» ՀՀ օրենքում լրացում կատարելու մասին» օրենքների նախագծերի փաթեթը:
ՀՀ պետական եկամուտների կոմիտեի նախագահի տեղակալ Արթուր Մանուկյանը տեղեկացրել է, որ կատարվել են խմբագրական բնույթի փոփոխություններ, բովանդակային որեւէ փոփոխություն չի եղել:
Նախաձեռնության  հիմնական նպատակն է բարձրացնել հարկային վարչարարության արդյունավետությունը` ապահովելով պատշաճ վերահսկողություն պետական տուրքի հաշվարկման եւ գանձման նկատմամբ: Օրինագծով փոփոխվում է հարկային մարմնի կողմից իրականացվող թեմատիկ ստուգման անվանումը, որը չի համապատասխանում այն գործունեության տեսակին կամ հարկատեսակին, որով այդ գործունեությունն իրականացվում է:
Երկրորդ ընթերցմամբ քննարկվել է նաեւ ««Քաղաքաշինության մասին» օրենքում լրացումներ կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը:
ՀՀ քաղաքաշինության կոմիտեի նախագահի տեղակալ Դավիթ Գրիգորյանի տեղեկացմամբ` օրենսդրական փոփոխությունների անհրաժեշտությունը պայմանավորված է ՀՀ կառավարության 2021-2026 թվականների ծրագրից բխող` առաջիկա տարիներին մեծ թվով բնակելի եւ հասարակական նշանակության հաստատությունների նոր մասնաշենքերի կառուցման համար բազմակի օգտագործման նախագծեր կիրառելու պահանջով:

24 февраля на заседании Постоянной комиссии НС по экономическим вопросам под председательством В.Акопяна обсужден во втором чтении представленный   правительством пакет проектов о внесении изменений и дополнений в законы “О государственной пошлине”, “О градостроительстве”, Налоговый кодекс РА.
По повестке аргументированно выступили заместитель председателя КГД А.Манукян, заместитель председателя Комитета по градостроительству РА Д.Григорян, подчеркнувшие необходимость законодательных поправок ​​требованием программы Правительства РА на 2021-2026 гг. по использованию многоразовых (серийных) проектов для строительства в данный период большого количества новых зданий жилых и общественных учреждений.
Обсуждаемые проекты одобрены комиссией.
24 февраля сопредседатели Комитета парламентского партнерства Армения - ЕС А.Егоян и М.Кальюранд подвели итоги работы прошедшего в Ереване второго заседания Комитета парламентского партнерства Армения - ЕС.А.Егоян сообщил, что в контексте Нагорно-Карабахского конфликта обсуждались проблемы реформ в ...
24 февраля на заседании Постоянной комиссии НС по экономическим вопросам под председательством В.Акопяна обсуждены в первом и втором чтениях законопроекты о внесении изменений и дополнений в Налоговый кодекс РА.По повестке заседания аргументированно и обстоятельно по предлагаемым поправкам выступили...