Քննարկվեց ընդդիմության կողմից ԱԺ փոխնախագահի պաշտոնում առաջադրված Իշխան Սաղաթելյանի ընտրության հարցը
ՀՀ ԱԺ առաջին նստաշրջանի օգոստոսի 4-ի նիստում շարունակվեց ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալի ընտրության հարցի քննարկումը: ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալի պաշտոնում «Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Սեյրան Օհանյանն առաջադրեց խմբակցության անդամ Իշխան Սաղաթելյանի թեկնածությունը: Խմբակցության ղեկավարը  ներկայացրեց ԱԺ նախագահի տեղակալի թեկնածուի կենսագրությունն ու անդրադարձավ ներքաղաքական կյանքին: Սեյրան Օհանյանը պատասխանեց նաեւ գործընկերների հարցերին:
Ընդդիմության կողմից ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալի թեկնածու Իշխան Սաղաթելյանը շնորհակալություն հայտնեց իր քաղաքական թիմին վստահության եւ «Պատիվ ունեմ» խմբակցությանն իր թեկնածությունը սատարելու համար: Անդրադառնալով ներքաղաքական կյանքին՝ նա նշեց, որ մեր երկրում խորանում է սոցիալ-տնտեսական ճգնաժամը: Իսկ ընտրվելու դեպքում Իշխան Սաղաթելյանը կդառնա ընդդիմության ձայնը՝ ԱԺ նախագահությունում եւ խորհրդում:
ԱԺ նախագահի տեղակալի թեկնածուն պատասխանեց պատգամավորների հարցերին:
«Պատիվ ունեմ» խմբակցության անունից ելույթ ունեցավ Հայկ Մամիջանյանը: Պատգամավորը տեղեկացրեց, որ խմբակցությունը կողմ է քվեարկելու ընդդիմության կողմից առաջադրված թեկնածուին:
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալի թեկնածու Իշխան Սաղաթելյանի ելույթը
Ընդդիմության կողմից ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալի թեկնածու Իշխան Սաղաթելյանը շնորհակալություն հայտնեց իր քաղաքական թիմին վստահության եւ «Պատիվ ունեմ» խմբակցությանն իր թեկնածությանը սատարելու համար: Անդրադառնալով ներքաղաքական կյանքին՝ նա նշեց, որ մեր երկրում խորանում է սոցիալ-տնտեսական ճգնաժամը: Նրա համոզմ...
ՀՀ ԱԺ առաջին նստաշրջանի օգոստոսի 4-ի նիստում շարունակվեց ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալի ընտրության հարցի քննարկումը: «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության կողմից առաջադրված թեկնածու Հակոբ Արշակյանը եզրափակիչ ելույթում անդրադարձավ խաղաղությանը՝ կարեւորելով եւ՛ արտաքին հարաբերություններում, եւ՛ ներքաղաքական...

Item of Electing Ishkhan Saghatelyan Nominated for the Post of NA Vice President by Opposition Debated
At August 4 RA NA first session, the debate of the item of the election for the RA NA Vice President was continued. The Head of the Armenia Faction Seyran Ohanyan nominated the member of the Faction Ishkhan Saghatelyan as a candidate for the post of the RA NA Vice President. The Head of the Faction presented the biography of the candidate for the RA NA Vice President and referred to the inner-political life. Seyran Ohanyan answered to the colleagues’ questions, too.
The candidate nominated by the opposition for the RA NA Vice President Ishkhan Saghatelyan thanked his political team for the trust and With Honor Faction for supporting him as a candidate. Referring to the inner-political life, he has noted that the socio-economic crisis deepens in our country. In case of being elected, Ishkhan Saghatelyan will become the voice of the opposition in the NA Presidency and Council.
The candidate for the NA Vice President answered to the deputies’ questions.
Hayk Mamijanyan gave a speech on behalf of With Honor Faction. The MP informed that the faction would vote for the candidate nominated by the opposition
04.08.2021
Speech by Candidate for RA NA Vice President Ishkhan Saghatelyan
The candidate for the RA NA Vice President Ishkhan Saghatelyan nominated by the opposition thanked his political team for the trust and With Honor Faction for supporting him as a candidate. Referring to the inner-political life, he has noted that the socio-economic crisis deepens in our country. To ...
Hakob Arshakyan Elected RA NA Vice President
At August 4 sitting of the RA NA first session, the debate of the item of the election for the RA NA Vice President continued. The candidate nominated by the Civil Contract Faction Hakob Arshakyan in his final speech touched upon the peace, highlighting the establishment of peace and the peaceful co...