Հակոբ Արշակյանն ընտրվեց ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ
ՀՀ ԱԺ առաջին նստաշրջանի օգոստոսի 4-ի նիստում շարունակվեց ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալի ընտրության հարցի քննարկումը: «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության կողմից առաջադրված թեկնածու Հակոբ Արշակյանը եզրափակիչ ելույթում անդրադարձավ խաղաղությանը՝ կարեւորելով եւ՛ արտաքին հարաբերություններում, եւ՛ ներքաղաքական կյանքում խաղաղության հաստատումն ու խաղաղ գոյակցությունը:
Այնուհետեւ տեղի ունեցավ գաղտնի քվեարկություն: ԱԺ հաշվիչ հանձնախմբի նախագահ Նարեկ Բաբայանը տեղեկացրեց, որ Հակոբ Արշակյանի թեկնածությանը կողմ է քվեարկել 71 պատգամավոր: Այսպիսով, ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ ընտրվեց «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության անդամ Հակոբ Արշակյանը:
Քննարկվեց ընդդիմության կողմից ԱԺ փոխնախագահի պաշտոնում առաջադրված Իշխան Սաղաթելյանի ընտրության հարցը
ՀՀ ԱԺ առաջին նստաշրջանի օգոստոսի 4-ի նիստում շարունակվեց ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալի ընտրության հարցի քննարկումը: ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալի պաշտոնում «Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Սեյրան Օհանյանն առաջադրեց խմբակցության անդամ Իշխան Սաղաթելյանի թեկնածությունը: Խմբակցության ղեկավարը  ներկայացրեց ԱԺ նա...
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալի թեկնածու Իշխան Սաղաթելյանի ելույթը
Ընդդիմության կողմից ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալի թեկնածու Իշխան Սաղաթելյանը շնորհակալություն հայտնեց իր քաղաքական թիմին վստահության եւ «Պատիվ ունեմ» խմբակցությանն իր թեկնածությանը սատարելու համար: Անդրադառնալով ներքաղաքական կյանքին՝ նա նշեց, որ մեր երկրում խորանում է սոցիալ-տնտեսական ճգնաժամը: Նրա համոզմ...

А.Аршакян избран вице-спикером НС
4 августа на первом заседании парламента продолжилось обсуждение вопроса об избрании вице- спикера НС. Кандидат от фракции «Гражданский договор» А.Аршакян в своем заключительном слове подчеркнул важность установления мира и мирного сосуществования во внешних отношениях, согласия во внутриполитической жизни.
Председатель Счетной комиссии НС Н.Бабаян сообщил, что в итоге проведенного тайного голосования за кандидатуру А.Аршакяна проголосовал 71 депутат. Таким образом, член фракции «Гражданский договор» А.Аршакян избран вице-спикером НС.
04.08.2021
Обсуждено избрание И.Сагателяна на должность вице-спикера
4 августа на первой сессии парламента продолжилось обсуждение вопроса избрания вице-спикера НС. Глава фракции «Армения» С.Оганян выдвинул кандидатуру члена фракции И.Сагателяна на должность вице-спикера НС. Руководитель фракции представил биографию кандидата, затронул внутриполитическую жизнь. С.Ога...
Выступление кандидата в вице-спикеры НС И.Сагателяна
Кандидат в вице-спикеры НС от оппозиции И.Сагателян поблагодарил свою политическую команду за доверие и фракцию «Честь имею» за поддержку его кандидатуры. Касаясь внутриполитической жизни, он отметил, что в нашей стране углубляется социально-экономический кризис. И.Сагателян убежден, что с действующ...