Հունիսի 9-ին ՀՀ ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի հերթական նիստում երկրորդ ընթերցմամբ քննարկվեց Կառավարության հեղինակած ««Հայաստանի Հանրապետության կենտրոնական բանկի մասին» ՀՀ օրենքում լրացում կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը:
ՀՀ կենտրոնական բանկի նախագահի տեղակալ Ներսես Երիցյանի տեղեկացմամբ՝ առաջինից երկրորդ ընթերցում տեխնիկական բնույթի առաջարկ է ներկայացրել Արդարադատության նախարարությունը, որն ընդունվել է:
Երկրորդ ընթերցմամբ քննարկվեց նաեւ Կառավարության հեղինակած ««Փողերի լվացման եւ ահաբեկչության ֆինանսավորման դեմ պայքարի մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» օրինագիծը: Ըստ հիմնական զզեկուցող, ՀՀ ԿԲ նախագահի տեղակալ Ներսես Երիցյանի՝ առաջինից երկրորդ ընթերցման ընթացքում կատարված որոշ փոփոխությունների արդյունքում նախաձեռնությունը լրամշակվել է:
Նիստում հանձնաժողովի նախագահ Արկադի Խաչատրյանը հանդես եկավ առաջարկով, որն ընդունվեց մասամբ:
Լրամշակված օրենսդրական նախաձեռնությունները ստացան դրական եզրակացություն:
Հանձաժողովը քննարկեց եւ հավանություն տվեց «Հայաստանի Հանրապետության 2020 թվականի պետական բյուջեի կատարման տարեկան հաշվետվությունը հաստատելու մասին» նախագծին:

On June 9, at the regular sitting of the RA NA Financial-Credit and Budgetary Affairs the draft law on Making Addendum to the RA Law on the RA Central Bank authored by the Government was debated in the second reading.
As the Deputy Chairman of the RA Central Bank Nerses Yeritsyan informed, the Ministry of Justice presented a proposal of technical character from the first to the second reading, and it was accepted.
The bill on Making Amendments and Addenda to the RA Law on Fight against Money Laundry and Terrorism Financing. According to the key speaker, Nerses Yeritsyan, as a result of some amendments made from the first to the second reading, the initiative was revised.
At the sitting the Committee Chair Arkadi Khachatryan made a proposal, which was partially accepted.
The revised legislative initiatives were endorsed.
The Committee debated and approved the draft law on Approving the Annual Report of RA State Budget Execution for 2020.