ՀՀ ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի եւ «Ազգային Արժեք» մշակույթի համահայկական հիմնադրամի համատեղ նախաձեռնությամբ դեկտեմբերի 15-ին Աբովյանի «Կանանց եւ անչափահասների» քրեակատարողական հիմնարկում անցկացվել է «Կյանքը հրաշալի է» միջոցառումը:
Հիմնադրամի եւ խորհրդարանական հանձնաժողովի միջեւ կնքված համագործակցության հուշագրի համաձայն` միջոցառումներ կանցկացվեն Հայաստանի բոլոր ՔԿՀ-ներում, ինչպես նաեւ տարբեր հիվանդանոցներում, որտեղ բուժվում են երեխաներ:
Կանանց եւ անչափահասների քրեակատարողական հաստատությունում անցկացված մշակութային միջոցառման նպատակն էր՝ նկարչության միջոցով ազատությունից զրկվածներին փոխանցել լավատեսություն, ուժ եւ հավատ:
Հայտնի նկարիչ Աշոտ Թադեւոսյանը, ով հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի նախագահն է, կազմակերպել է միաժամանակյա նկարչության սեանս. Աշոտ Թադեւոսյանը նկարել է դատապարտյալ կանանց, իսկ դատապարտյալ կանայք՝ Աշոտ Թադեւոսյանին: Այդ ամենն ուղեկցվել է հայտնի քանոնահարուհի Մարիաննա Գեւորգյանի գեղեցիկ կատարմամբ:
ՀՀ ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի եւ «Ազգային Արժեք» մշակույթի համահայկական հիմնադրամի ներկայացուցիչներն ամփոփել են մրցույթի արդյունքները եւ լավագույն նկարների հեղինակ կանայք պարգեւատրվել են մրցանակներով, որոնք հանձնել են Աշոտ Թադեւոսյանը եւ Նաիրա Զոհրաբյանը:
Հանձնաժողովի եւ համահայկական հիմնադրամի հաջորդ միջոցառումը տեղի կունենա «Արմավիր» քրեակատարողական հիմնարկում:

On December 15, on the joint initiative of the RA NA Standing Committee on Protection of Human Rights and Public Affairs and the National Value Cultural All-Armenian Foundation the event Life is Wonderful was held in Abovyan Women and Underage Criminal-Executive Institution (CEI).
According to Memorandum on Cooperation signed between the Foundation and Parliamentary events will be held in all CEI of Armenia, as well as in different hospitals, where the children are cured.
The goal of the cultural event held in the Women and Underage Criminal-Executive Institution was to pass optimism, strength and faith to the convicted through painting.
Well-known painter Ashot Tadevosyan, who is the Chairman of the Board of Trustees of the Foundation, organized simultaneous painting séance: Ashot Tadevoysna painted the convicted women, and the convicted women painted Ashot Tadevosyan. The canon player Marianna Gevorgyan beautifully performed during that séance.
The representatives of the RA NA Standing Committee on Protection of Human Rights and Public Affairs and the National Value Cultural All-Armenian Foundation wrapped up the results of the competition and the women, authors of the best paintings were awarded the prizes, which handed over Ashot Tadevosyan and Naira Zohrabyan.
The next event of the Committee and the All-Armenian Foundation will be held in Armavir Criminal-Executive Institution.