ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակությունը հուլիսի 14-18-ն աշխատանքային այցով կգտնվի Վաշինգտոնում, հուլիսի 19-21-ը՝ Բոստոնում, իսկ հուլիսի 25-26-ը՝ Նյու Յորքում:
Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակության կազմում են ՀՀ ԱԺ Հայաստան-ԱՄՆ բարեկամական խմբի ղեկավար, ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավար Լիլիթ Մակունցը, ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը, ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության քարտուղար Արման Աբովյանը եւ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ Աննա Կարապետյանը:

The delegation led by the RA NA President Ararat Mirzoyan will be on a working visit in Washington on July 14-18, in Boston on July 19-21 and in New York on July 25-26.
The Head of the RA NA Armenia-USA Friendship Group, the Head of the NA My Step Faction Lilit Makunts, the Head of the NA Bright Armenia Faction Edmon Marukyan, the Secretary of the NA Prosperous Armenia Faction Arman Abovyan and the Deputy Chair of the NA Standing Committee on State and Legal Affairs Anna Karapetyan are in the delegation led by Ararat Mirzoyan.