Պատգամավորները մեկ րոպե լռությամբ հարգել են զոհված զինծառայողների հիշատակը
«Հարգելի գործընկերներ, ինչպես արդեն տեղյակ եք, վերջին օրերին ղարաբաղա-ադրբեջանական շփման գծի տարբեր հատվածներում հակառակորդը կրկին դիմել է դիվերսիոն գործողությունների: Հայկական զինուժը, ձեռնարկելով առնվազն համարժեք գործողություններ, հակահարված տալով եւ հակառակորդին հասցնելով կորուստներ, նրան ետ է շպրտել ելման դիրքեր:
Եթե խաղաղությունը բանակցությունների լեզվով անհասկանալի է մեր դավադիր հարեւանին, մենք պատրաստ ենք դա բացատրել նաեւ այլ միջոցներով ու այլ լեզվով, ինչը մեր մարտունակ զինված ուժերը բազմիցս են ապացուցել, եւ որը շատ ավելի ցավագին կլինի նրա համար: Ցավոք, հակառակորդի վերջին դիվերսիաների հետեւանքով, ունենք նաեւ կորուստներ: Խնդրում եմ մեկ րոպե լռությամբ հարգել մեր զոհված հերոսների հիշատակը, ովքեր իրենց կյանքով պաշտպանեցին հայրենի հողն ու բոլորիս անվտանգությունը»,-ասել է ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը:
Դեկտեմբերի 21-ին Ազգային ժողովը շարունակել է արտահերթ նստաշրջանի աշխատանքը: Նիստի մեկնարկին պատգամավորներն ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի առաջարկով մեկ րոպե լռությամբ հարգել են վերջին օրերին ղարաբաղա-ադրբեջանական շփման գծի տարբեր հատվածներում հակառակորդի դիվերսիաների հետեւանքով զոհված հերոսների հիշատա...
Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը դեկտեմբերի 21-ին մարզական եւ հասարակական կյանքում ունեցած մեծ ավանդի համար ծննդյան 60-ամյակի կապակցությամբ ԽՍՀՄ սպորտի վարպետ Սամվել Ղասաբօղլյանին պարգեւատրել է ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահի հուշամեդալով: Գալուստ Սահակյանը, շնորհավորելով ֆուտբոլիստին, մաղթել է ն...

Deputies Honour the Memory of the Perished Servicemen in One-Minute Silence
“Dear colleagues, as you are already aware of, during the last days in different parts of the Karabakh-Azerbaijani line of contact the enemy again took up diversion actions. Armenian military force, undertaking minimal equivalent actions, counterattacking and causing casualties to the enemy, has thrown back to its starting positions.
If the peace through the language of negotiations is not understandable for our neighbour-conspirator, we are also ready to explain it through other means and other language, which our combat-ready armed forces have repeatedly proved, and which will be much more painful for the opponent. Unfortunately, as a consequence of the adversary’s latest diversions, we have also suffered casualties. Please, let us honour in one-minute silence the memory of our perished heroes, who defended the native land and everybody’s security at the cost of their lives,” stated the NA Speaker Galust Sahakyan.
On December 21, the National Assembly continued the work of the extraordinary session.At the beginning of the session the deputies by the proposal of the NA Speaker Galust Sahakyan in one-minute silence honoured the memory of the victims perished as a consequence of the adversary’s diversions in dif...
On December 21, the National Assembly Speaker Galust Sahakyan awarded the USSR Sport Master Samvel Ghasaboghlyan the RA National Assembly Speaker’s Memorial Medal for his great contribution to the sport and public life and on the 60th birth anniversary.Galust Sahakyan, congratulating the footballer,...