Պատգամավորները մեկ րոպե լռությամբ հարգել են զոհված զինծառայողների հիշատակը
«Հարգելի գործընկերներ, ինչպես արդեն տեղյակ եք, վերջին օրերին ղարաբաղա-ադրբեջանական շփման գծի տարբեր հատվածներում հակառակորդը կրկին դիմել է դիվերսիոն գործողությունների: Հայկական զինուժը, ձեռնարկելով առնվազն համարժեք գործողություններ, հակահարված տալով եւ հակառակորդին հասցնելով կորուստներ, նրան ետ է շպրտել ելման դիրքեր:
Եթե խաղաղությունը բանակցությունների լեզվով անհասկանալի է մեր դավադիր հարեւանին, մենք պատրաստ ենք դա բացատրել նաեւ այլ միջոցներով ու այլ լեզվով, ինչը մեր մարտունակ զինված ուժերը բազմիցս են ապացուցել, եւ որը շատ ավելի ցավագին կլինի նրա համար: Ցավոք, հակառակորդի վերջին դիվերսիաների հետեւանքով, ունենք նաեւ կորուստներ: Խնդրում եմ մեկ րոպե լռությամբ հարգել մեր զոհված հերոսների հիշատակը, ովքեր իրենց կյանքով պաշտպանեցին հայրենի հողն ու բոլորիս անվտանգությունը»,-ասել է ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը:
Դեկտեմբերի 21-ին Ազգային ժողովը շարունակել է արտահերթ նստաշրջանի աշխատանքը: Նիստի մեկնարկին պատգամավորներն ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի առաջարկով մեկ րոպե լռությամբ հարգել են վերջին օրերին ղարաբաղա-ադրբեջանական շփման գծի տարբեր հատվածներում հակառակորդի դիվերսիաների հետեւանքով զոհված հերոսների հիշատա...
Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը դեկտեմբերի 21-ին մարզական եւ հասարակական կյանքում ունեցած մեծ ավանդի համար ծննդյան 60-ամյակի կապակցությամբ ԽՍՀՄ սպորտի վարպետ Սամվել Ղասաբօղլյանին պարգեւատրել է ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահի հուշամեդալով: Գալուստ Սահակյանը, շնորհավորելով ֆուտբոլիստին, մաղթել է ն...

Депутаты почтили минутой молчания память погибших военнослужащих
“Уважаемые коллеги, как вам уже известно, в последние дни на различных участках карабахско-азербайджанской линии соприкосновения противник вновь прибегнул к диверсионным действиям. Армянские вооруженные силы, предприняв по крайней мере соразмерные действия и дав отпор, нанеся противнику потери, отбросили его к исходным позициям.
Если мир посредством языка переговоров непонятен нашему вековому соседу, мы готовы объяснить это также иными средствами и на ином языке, что наши боеспособные вооруженные силы доказывали неоднократно и которые окажутся гораздо более болезненными для него. К сожалению, вследствие последних диверсий противника имеются потери также у нас. Прошу почтить минутой молчания память наших погибших героев, кто ценой своей жизни защитили родную землю и безопасность всех нас”, - сказал Председатель НС Г.Саакян.
21 декабря Национальное Собрание продолжило работу внеочередной сессии.По предложению Председателя НС Г.Саакяна депутаты почтили минутой молчания память героев, павших вследствие диверсий противника в последние дни на различных участках карабахско-азербайджанской линии соприкосновения. Затем парламе...
21 декабря Председатель НС Г.Саакян за большой вклад в спортивной и общественной жизни и в связи с 60-летием наградил мастера спорта СССР С.Касабогляна Памятной медалью Председателя НС РА.Г.Саакян, поздравляя спортсмена,  пожелал ему здоровья, долголетия, новых достижений и плодотворной работы ...