ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց ԵԱՀԿ երեւանյան գրասենյակի ղեկավարին
Նոյեմբերի 14-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց ԵԱՀԿ երեւանյան գրասենյակի ղեկավար դեսպան Անդրեյ Սորոկինին:
ԱԺ նախագահը բարձր գնահատեց  ԵԱՀԿ գրասենյակի գործունեությունը Հայաստանում եւ  կազմակերպության աջակցությունը մեր երկրում ընթացող ժողովրդավարական բարեփոխումներին: Հովիկ Աբրահամյանը կարեւոր համարեց  Ազգային ժողովի եւ ԵԱՀԿ երեւանյան գրասենյակի միջեւ արդյունավետ համագործակցության շարունակականությունը:
Անդրեյ Սորոկինը նույնպես կարեւորեց ԵԱՀԿ-ՀՀ Ազգային ժողով համագործակցությունը  եւ ԱԺ նախագահին ներկայացրեց փոխգործակցությանը վերաբերող մի շարք ծրագրեր եւ ուղղություններ:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկեցին համագործակցությանը վերաբերող այլ հարցեր եւս:
Ազգային ժողովը ավարտեց բյուջետային քննարկումները
Նոյեմբերի 14-ին խորհրդարանը շարունակեց քառօրյա նիստերի աշխատանքը: Մինչ օրակարգային հարցի քննարկումը տեղի ունեցան քվեարկություններ. խորհրդարանը վավերացրեց 2013 թ. հուլիսի 19-ին ստորագրված «ՀՀ-ի եւ Վերակառուցման եւ զարգացման եվրոպական բանկի միջեւ «Երեւանի ջրամատակարարման բարելավման ծրագիր» փոխառության...
Նոյեմբերի 14-ին Ազգային ժողովը «Բաց դաս» ծրագրի շրջանակներում հյուրընկալել էր «Ոսկե նուռ» արվեստի բարձրագույն դպրոցի սաներին: Երեխաները պատկանում էին տարիքային տարբեր խմբերի, եւ նրանցից մի քանիսը Ազգային ժողովի ամենափոքրիկ հյուրերն էին: Արվեստի դպրոցի սաների հետ հանդիպեց ԱԺ գիտության, կրթության, մշա...

NA President Hovik Abrahamyan Receives the Head of the OSCE Office in Yerevan
On November 14 the RA NA President Hovik Abrahamyan received the Head of the OSCE Office in Yerevan Ambassador Andrey Sorokin.
The NA President highly assessed the activity of the OSCE Office in Armenia and the support of the organization in the democratic reforms going on in our country. Hovik Abrahamyan deemed important the continuity of the effective cooperation between the National Assembly and the OSCE Office in Yerevan.
Andrey Sorokin also highlighted the OSCE-RA National Assembly cooperation and presented to the NA President a number of programmes and directions relating to the cooperation.
In the course of the meeting the sides also discussed other issues concerning the cooperation.
14.11.2013
National Assembly Ends the Budgetary Debates
On November 14 the parliament continued the work of the four-day sittings. Before the debate of the agenda item votes were held: the parliament ratified the loan agreement “Yerevan Water Supply Improvement Programme” between the Republic of Armenia and the European Bank of Reconstruction and Develop...
On November 14 the National Assembly hosted the pupils of Voske Nur (Golden Pomegranate) High Art School within the framework of Open Lesson programme. The children belonged to different age groups, and some of them were the smallest guests of the National Assembly.The Chairman of the NA Standing Co...