Նոր կրթակարգի նպատակը կրթության որակի բարձրացումը պետք է լինի
ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի եւ երիտասարդության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախաձեռնությամբ հունիսի 30-ին Ազգային ժողովում տեղի ունեցան «12-ամյա կրթություն. կրթական բարեփոխումներ» թեմայով խորհրդարանական լսումներ, որին մասնակցում էին ԱԺ պատգամավորներ, կրթական տարբեր հաստատությունների, հասարակա...
Ստրասբուրգում ավարտվեց ԵԽԽՎ ամառային նստաշրջանը
Հունիսի 30-ին Ստրասբուրգում ԵԽԽՎ ամառային նստաշրջանի լիագումար նիստում քննարկվում էր «Անտառային հրդեհներ. բնապահպանական հետեւանքները եւ տարածքային պլանավորման քաղաքականությունների ազդեցությունը» հարցը, որի շուրջ նստաշրջանի սկզբից հանձնաժողովների նիստերում ադրբեջանական պատվիրակության անդամները ելույթ...
Հունիսի 30-ին ԱԺ պաշտպանության,ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովում տեղի ունեցավ աշխատանքային քննարկում կառավարության հեղինակած «Օպերատիվ հետախուզական գործունեության մասին» օրինագծի շուրջ: Քննարկմանը մասնակցում էին ՀՀ արդարադատության նախարարության, ոստիկանության, ԱԱԾ, Հարկա...

The Purpose of the New Education System has to be the Improvement of Education Quality
On June 30 on the initiative of the NA Standing Committee on Science, Education, Culture and Youth there were parliamentary hearings at the National Assembly on the theme “12-Year Education: Educational Reforms” in which participated NA deputies, representatives of NGOs. Hranush Hakobyan, Committee ...
On June 30 at the PACE summer plenary session the issue “Forest Fires: the Environmental Consequences and the Influence of the Regional Planning Policies” was debated, around which from the beginning of the session at the committee sessions the members of the Azerbaijani delegation gave speeches, co...
Working Debate at the Committee
On June 30 at the sitting of the NA Standing Committee on Defence, National Security and Internal Affairs working debate on government-submitted draft on Operative Intelligence Activity was held. Representatives from the RA Ministry of Justice, Police, National Security Service, State Tax Service, C...