Նոր կրթակարգի նպատակը կրթության որակի բարձրացումը պետք է լինի
ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի եւ երիտասարդության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախաձեռնությամբ հունիսի 30-ին Ազգային ժողովում տեղի ունեցան «12-ամյա կրթություն. կրթական բարեփոխումներ» թեմայով խորհրդարանական լսումներ, որին մասնակցում էին ԱԺ պատգամավորներ, կրթական տարբեր հաստատությունների, հասարակա...
Ստրասբուրգում ավարտվեց ԵԽԽՎ ամառային նստաշրջանը
Հունիսի 30-ին Ստրասբուրգում ԵԽԽՎ ամառային նստաշրջանի լիագումար նիստում քննարկվում էր «Անտառային հրդեհներ. բնապահպանական հետեւանքները եւ տարածքային պլանավորման քաղաքականությունների ազդեցությունը» հարցը, որի շուրջ նստաշրջանի սկզբից հանձնաժողովների նիստերում ադրբեջանական պատվիրակության անդամները ելույթ...
Հունիսի 30-ին ԱԺ պաշտպանության,ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովում տեղի ունեցավ աշխատանքային քննարկում կառավարության հեղինակած «Օպերատիվ հետախուզական գործունեության մասին» օրինագծի շուրջ: Քննարկմանը մասնակցում էին ՀՀ արդարադատության նախարարության, ոստիկանության, ԱԱԾ, Հարկա...

Целью новой системы образования должно быть повышение качества образования
30 июня по инициативе Постоянной комиссии НС по вопросам науки, образования, культуры и молодежи в НС состоялись парламентские слушания на тему “12-летнее образование: образовательные реформы”, в которых участвовали депутаты НС, представители различных учебных заведений, общественных организац...
30 июня на заседании летнего пленарного зседания ПАСЕ в Страсбурге обсуждался вопрос ,,Лесные пожары: экологические последставия и влияние политики регионального планирования”, по которому на заседаниях комиссий с начала сессии члены азербайджанской делегации выступали с заявлениями, обвиняя Нагорны...
30 июня в Постоянной комиссии НС по обороне, национальной безопасности и внутренним делам состоялось рабочее обсуждение законопроекта “Об оперативной разведывательной деятельности”, представленного правительством. В дебатах участвовал...