ԱԺ մշտական հանձնաժողովների նորընտիր նախագահների կենսագրությունները
Արամայիս Թեմուրի ԳրիգորյանԾնվել է 1965 թ. հոկտեմբերի 6-ին, Արարատի շրջանի Ավշար գյուղում: 1988 թ. ավարտել է Սանկտ Պետերբուրգի (ՌԴ) թեթեւ արդյունաբերության ինստիտուտը:Ճարտարագետ-տեխնոլոգ: 1985-1987թթ. ծառայել է խորհրդային բանակում: 1987-1988 թթ. աշխատել է Արարատի տրիկոտաժի ֆաբրիկայում որակի գծո...
02.06.2006
Ավարտվեց ԱԺ արտահերթ նիստը
Հունիսի 2-ին ԱԺ արտահերթ նիստը սկսվեց ժամանակավոր հաշվիչ հանձնաժողովի անդամների փոփոխությամբ` ՀՅԴ խմբակցությունը հանձնաժողովի անդամ Ոստանիկ Մարուխյանի փոխարեն առաջադրեց Գեղամ Մանուկյանի թեկնածությունը, իսկ ՄԱԿ խմբակցությունը Մնացական Պետրոսյանի փոխարեն` Հռի...

Biographies of the Newly Elected Chairmen of NA Standing Committees
Aramayis Grigoryan was born on October 6, 1965 in the village of Avshar in the Ararat region.In 1988 Mr. Grigoryan graduated from St. Petersburg (RF) Institute of Light Industry From 1985-1987 he served in the Soviet Army, worked as a quality engineer, head of workshop in Ararat Knitted-Goods Factor...
02.06.2006
The Extraordinary Sitting Ended
On June 2 the NA extraordinary sitting was begun by the change of the members of the Ad-hoc accounting commission. The ARF faction proposed Manukyan Gegham’s candidacy instead of Vostanik Maroukhyan, member of the commission, and the ULP faction proposed Hripsimeh Avetisyan’s candidacy instead of Pe...