Օգնել մարդկանց` գտնելու իրենց մերձավորներին
Հունիսի 5-ին ՀՀ  ԱԺ նախագահ Տիգրան Թորոսյանն ընդունեց ԵԽԽՎ միգրացիայի, փախստականների եւ ազգաբնակչության հարցերի հանձնաժողովիՀայաստանում, Վրաստանում եւ Ադրբեջանում կորած անձանց հարցերով զեկուցող Լեո Պլատվոյետին: Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին պարոն Պլատվոյետի տարածաշրջանային այցի արդյունքում նա...
05.06.2006
Խորհրդարանի հանձնաժողովներում քննարկվում է 2005 թ.բյուջեի կատարողականը
Ազգային ժողովի մշտական հանձնաժողովներիհամատեղ նիստում հունիսի 5-ին սկսվեցին 2005 թ. բյուջեի կատարման հաշվետվության քննարկումները: Նիստը նախագահում էր ԱԺ ֆինանսավարկային, բյուջետային եւ տնտեսական հարցերի հանձնաժողովի նախագահ Գագիկ Մինասյանը, քննարկումներին մասնակցում էին խորհրդարանի նախագահ Տիգրան Թո...
ՍԾՏՀ ԽՎ 27-րդ լիագումար նիստը Երեւանում
Հունիսի 6-8-ը  Երեւանում տեղի կունենա Սեւծովյան տնտեսական համագործակցության խորհրդարանական վեհաժողովի 27-րդ լիագումար նիստը:Հունիսի 6-ին ԱԺ «Ոսկեզօծ» դահլիճում տեղի կունենան ՍԾՏՀ ԽՎ բյուրոյի 34-րդ նիստը, ապա` մշտական հանձնաժողովի 27-րդ նիստը, ՍԾՏՀ ԽՎ տնտեսական, առեւտրային, տեխնոլոգիական եւ բնապ...

Помочь людям найти своих близких
5 июня Председатель НС РА Т.Торосян принял докладчика по вопросам пропавших в Армении, Грузии и Азербайджане лиц Комиссии ПАСЕ по вопросам миграции, беженцев и народонаселения Лео Платвоета.В ходе встречи обсуждались  вопросы, касающиеся готовящегося доклада  г-на Платвоета по итогам визит...
05.06.2006
В комиссиях парламента обсуждается исполнение бюджета 2005 года
5 июня на совместном заседании постоянных комиссий НС начались обсуждения отчета об исполнении бюджтеа. Засседание вел председатель комиссии НС по финансово-кредитным, бюджетным и экономическим вопросам Г.Минасян, в дебатах участвовали  председатель парламента Т.Торосян и премьер-министр А.Марг...
27-е пленарное заседание ПАЧЭС в Ереване
6-8 июня в Ереване состоится  27-е пленарное заседание Парламентской Ассамблеи Черноморского экономического сотрудничества (ПАЧЭС).6 июня в Позолоченном зале НС состоится  34-е заседание Бюро  ПАЧЭС, затем  27-е заседание постоянной комиссии, внеочередное заседание комиссии ПАЧЭС...