ՀՀ ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունը հունվարի 30-ին Ազգային ժողովում հանդիպել է Երեւանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանի հետ: Քննարկվել են Երեւան քաղաքի զարգացմանը վերաբերող բազմաթիվ հարցեր: Անդրադարձ է կատարվել հանրային տրանսպորտի բարելավման եւ երթեւեկության բեռնաթափման խնդրին: Քննարկվել են վերջ...
2020 թվականին օրենսդիրը ՀՀ քրեական օրենսգրքում կատարված փոփոխություններով եւ լրացումներով հստակ արձանագրել է քրեական ենթամշակույթի բացասական ազդեցությունը հասարակական անվտանգության, պետության կողմից սահմանված վարքագծի համապարտադիր կանոնների պահպանման վրա: Օրենսդիրը նաեւ արձանագրել էր, որ քրեական ենթ...

30 января в НС фракция "Гражданский договор" встретилась с мэром Еревана Т.Авиняном.Обсуждены многочисленные вопросы, связанные с развитием города Еревана.Рассмотрена проблема улучшения общественного транспорта и разгрузки дорожного движения. Обсуждалась работа по уборке снега, проводимая в столице ...
В 2020 г. внесенными в Уголовный кодекс РА изменениями и дополнениями законодатель четко зафиксировал негативное влияние криминальной субкультуры на общественную безопасность, соблюдение установленных государством обязательных норм поведения.Законодатель также констатировал, что против распространен...