ՀՀ ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունը հանդիպել է Արարատ Միրզոյանի հետ
ՀՀ ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունը հունվարի 24-ին Ազգային ժողովում հանդիպել է Արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանի հետ: Քննարկվել է Հայաստան-Ադրբեջան հարաբերությունների կարգավորման գործընթացը: Մտքեր են փոխանակվել Հայաստան-Թուրքիա հարաբերությունների կարգավորման, ինչպես նաեւ տարած...
24.01.2024
Խորհրդարանական լսումներ` ««Մասնագիտական կրթության եւ ուսուցման մասին» օրենսդրական բարեփոխումներն ու հիմնարար ուղղությունները» թեմայով
Հայաստանի աշխատաշուկայում կյանքի ու տնտեսության, սպասարկման ոլորտի կադրային դարբնոցը հզորացնելու պահանջը դարձել է հրամայական բոլորիս համար: Միասին պետք է գտնենք համագործակցելու եւ կրթության միջոցով տնտեսությունը հզորացնելու ճանապարհը: Այս մասին ասել է ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, եր...
ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախաձեռնությամբ տեղի ունենալիք ««Մասնագիտական կրթության եւ ուսուցման  մասին» օրենսդրական բարեփոխումներն ու հիմնարար ուղղությունները» թեմայով խորհրդարանական լսումների ուղիղ հեռարձակումը: ...

Члены фракции “Гражданский договор” встретились с А.Мирзояном
24 января члены фракции "Гражданский договор” встретились в НС с министром иностранных дел А.Мирзояном.Обсужден процесс урегулирования отношений Армения – Азербайджан.Состоялся обмен мнениями по нормализации отношений Армения – Турция, а также по региональным и международным развитиям....
24.01.2024
Парламентские слушания “Законодательные реформы и основные направления профессионального образования и обучения”
“На рынке труда Армении необходимость усиления кадровой кузницы жизни и экономики, сферы услуг стала для всех нас императивом. Вместе должны найти пути сотрудничества и укрепления экономики посредством образования”, - отметил председатель Постоянной комиссии НС по вопросам науки, образования, культу...