ՀՀ ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունը հանդիպել է Արարատ Միրզոյանի հետ
ՀՀ ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունը հունվարի 24-ին Ազգային ժողովում հանդիպել է Արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանի հետ: Քննարկվել է Հայաստան-Ադրբեջան հարաբերությունների կարգավորման գործընթացը: Մտքեր են փոխանակվել Հայաստան-Թուրքիա հարաբերությունների կարգավորման, ինչպես նաեւ տարած...
24.01.2024
Խորհրդարանական լսումներ` ««Մասնագիտական կրթության եւ ուսուցման մասին» օրենսդրական բարեփոխումներն ու հիմնարար ուղղությունները» թեմայով
Հայաստանի աշխատաշուկայում կյանքի ու տնտեսության, սպասարկման ոլորտի կադրային դարբնոցը հզորացնելու պահանջը դարձել է հրամայական բոլորիս համար: Միասին պետք է գտնենք համագործակցելու եւ կրթության միջոցով տնտեսությունը հզորացնելու ճանապարհը: Այս մասին ասել է ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, եր...
ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախաձեռնությամբ տեղի ունենալիք ««Մասնագիտական կրթության եւ ուսուցման  մասին» օրենսդրական բարեփոխումներն ու հիմնարար ուղղությունները» թեմայով խորհրդարանական լսումների ուղիղ հեռարձակումը: ...

Members of RA NA Civil Contract Faction meet with Ararat Mirzoyan
On January 24, the members of the RA NA Civil Contract Faction met with the Minister of Foreign Affairs Ararat Mirzoyan in the National Assembly.The process of regulating Armenia-Azerbaijan relations was discussed. Ideas were exchanged on normalization of Armenia-Turkey relations, as well as on the ...
24.01.2024
Parliamentary Hearings on the theme The Legislative Reforms and Fundamental Directions on Vocational Education and Training
The demand of strengthening of the source of manpower of the life and economy, service in the labour market of Armenia has become an imperative for everybody. We should find together the way of strengthening the economy through cooperation and education. The Chair of the NA Standing Committee on Sci...