ՀՀ Ազգային ժողովի փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը սեպտեմբերի 28-ին մասնակցեց Հայաստանի Հանրապետությունում Միավորված ազգերի կազմակերպության գործունեության 20-ամյակի առթիվ կազմակեպված միջոցառմանը: Կարեւորելով միջազգային այս հեղինակավոր կառույցի գործունեությունը Հայաստանում, Էդուարդ Շարմազանովն ընթերցեց...
ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Նաիրա Զոհրաբյանը սեպտեմբերի 28-ին հանդիպեց Հայաստանի Հանրապետությունում Բելառուսի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Ստեպան Սուխորենկոյի եւ նրա առաջին տեղակալ Վալերի Գորելկոյի հետ: Անդրադառնալով օրեր առաջ Բելառուսում տեղի ունեցած խորհ...

28 сентября вице-спикер НС Э.Шармазанов принял участие в приеме, организованном по случаю 20-летия деятельности ООН в РА. Подчеркнув важность деятельности этой авторитетной междунардоной организации в Армении, он зачитал приветственное слово Председателя НС РА О.Абраамяна.В приветствии главы армянск...
28 сентября председатель Постоянной комиссии НС по вопросам европейской интеграции Н.Зограбян встретилась с Чрезвычайным и Полномочным Послом Республики Беларусь в РА С.Сухоренко и его первым заместителем В.Горелко.Обратившись к состоявшимся на днях в Беларуси парламентским выборам, Н.Зограбян выраз...