Հակոբ Արշակյանի գլխավորած պատվիրակությունը հանդիպել է Վրաստանի խորհրդարանի նախագահին
Միջխորհրդարանական միության 147-րդ վեհաժողովի շրջանակում Հակոբ Արշակյանի գլխավորած պատվիրակությունը հանդիպել է Վրաստանի խորհրդարանի նախագահ Շալվա Պապուաշվիլիի գլխավորած պատվիրակության հետ: ԱԺ փոխնախագահը նշել է, որ Հայաստանը շահագրգռված է Վրաստանի հետ հատուկ բարիդրացիական հարաբերությունների զարգացման...
ԱԺ փոխնախագահ Հակոբ Արշակյանը ելույթ է ունեցել Միջխորհրդարանական միության 147-րդ վեհաժողովում
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Հակոբ Արշակյանը ելույթ է ունեցել Միջխորհրդարանական միության 147-րդ վեհաժողովում: Իր ելույթում ԱԺ փոխնախագահը նշել է. «Տիկի'ն նախագահող, Ձերդ գերազանցություննե'ր, խորհրդարանների նախագահնե'ր, Հարգելի' գործընկերներ, Տիկնա'յք եւ պարոնա'յք,   Ցանկանում եմ շնորհակալություն ...
Հոկտեմբերի 27-ին՝ ժամը 15:00-ին, ՀՀ Ազգային ժողովի այգում` 1999թ. հոկտեմբերի 27-ի ոճրագործության զոհերի հիշատակը հավերժացնող հուշակոթողի մոտ, տեղի  կունենա հիշատակի արարողություն: ...
Միջխորհրդարանական միության 147-րդ վեհաժողովի շրջանակում ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Հակոբ Արշակյանի գլխավորած պատվիրակությունը հանդիպել է Միջխորհրդարանական միությունում Ինդոնեզիայի պատվիրակության ղեկավար Ֆադլի Զոնի գլխավորած պատվիրակությանը: Հանդիպմանը կողմերը քննարկել են Ինդոնեզիայի հետ հարաբերություննե...
«Խաղաղության խաչմերուկը» ՀՀ-ի կողմից հատկապես տարածաշրջանի երկրներին խաղաղության բանաձեւի առաջարկն է. Արթուր Հովհաննիսյան
«Խաղաղության խաչմերուկը» ՀՀ-ի կողմից հատկապես տարածաշրջանի երկրներին արված խաղաղության բանաձեւի առաջարկն է: Հույս ունենք, որ տարածաշրջանի երկրներն ամենայն պատասխանատվությամբ ու լրջությամբ կուսումնասիրեն մեր առաջարկը եւ ընդառաջ կգնան տարածաշրջանում խաղաղություն կառուցելու ՀՀ առաջարկին. ասել է ԱԺ «Քաղ...
Գոյություն ունեցող միջազգային համապատասխան ձեւաչափով բանակցություններն այլընտրանք չունեն. Սեյրան Օհանյան
ՀՀ ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Սեյրան Օհանյանը հոկտեմբերի 26-ի խորհրդարանական ճեպազրույցների ժամանակ իր խոսքը սկսել է` մեջբերումներ կատարելով ՀՀ գործող ազգային անվտանգության ռազմավարության երկու հոդվածներից: Ըստ նրա` առաջինը` ցեղասպանության կանխարգելումը, ՀՀ եւ ԼՂ բնակչության պաշտպանության պա...
Լավ չեմ պատկերացնում` ինչպե՞ս է փոխարինվելու երեք երկրների փոխվարչապետներից կազմված հանձնաժողովն այլ հարթակով: Պատկերացում չունեմ նաեւ` ի՞նչ մակարդակով են իրականացվելու Հայաստան-Ադրբեջան հանդիպումները, ո՞րն է լինելու աշխատանքային խումբը: Այս մասին հոկտեմբերի 26-ին ԱԺ հերթական նիստերին հաջորդող ...

Делегация во главе с А.Аршакяном встретилась со спикером парламента Грузии
В рамках 147-й Aссамблеи Межпарламентского союза (МПС) делегация во главе с А.Аршакяном встретилась с делегацией, возглавляемой спикером парламента Грузии Ш.Папуашвили.Вице-спикер НС отметил, что Армения в логике развития особых добрососедских отношений заинтересована в установлении стратегического ...
Вице-спикер НС А.Аршакян выступил на 147-й Ассамблее МПС
Вице-спикер НС РА А.Аршакян выступил на 147-й Ассамблее Межпарламентского союза (МПС):“Г-жа Председательствующая,Ваши Превосходительства, председатели парламентов,уважаемые коллеги,дамы и господа!Хотел бы поблагодарить наших ангольских коллег за прекрасную организацию Ассамблеи и оказанное всем деле...
Состоится церемония памяти жертв злодеяния 27 октября
27 октября, в 15:00, в парке НС РА состоится торжественная церемония у мемориала памяти жертв злодеяния 27 октября 1999 г. ...
В рамках 147-й Ассамблеи Межпарламентского союза (МПС) делегация во главе с вице-спикером НС РА А.Аршакяном встретилась с делегацией, возглавляемой руководителем делегации Индонезии в МПС Фадли Зоном.На встрече стороны обсудили перспективы развития отношений с Индонезией. А.Аршакян высоко оценил дву...
А.Ованнисян: “Перекресток мира” – предложение формулы мира РА особенно странам региона
“Перекресток мира” – предложение формулы мира, сделанное РА особенно странам региона. Надеемся, что государства региона со всей ответственностью и серьезностью изучат наше предложение и пойдут навстречу предложению Армении по созиданию мира в регионе. 26 октября об этом на состоявшихся парламентских...
С.Оганян: “Нет альтернативы переговорам в существующем международном соответствующем формате”
Руководитель фракции НС "Армения" С.Оганян начал свое выступление на парламентских брифингах 26 октября с цитирования двух статей действующей стратегии национальной безопасности РА.По его словам, первое – предотвращение геноцида, ответственность по защите населения РА и Нагорного Карабаха является о...
“Не очень представляю себе, как комиссия, состоящая из вице-премьеров трех стран, будет заменена другой платформой. Не имею также понятия, на каком уровне пройдут встречи Армения-Азербайджан, какая будет рабочая группа”, - заявил 26 октября руководитель фракции "Честь имею” А.Мамиджанян в ходе парла...