Հակոբ Արշակյանի գլխավորած պատվիրակությունը հանդիպել է Վրաստանի խորհրդարանի նախագահին
Միջխորհրդարանական միության 147-րդ վեհաժողովի շրջանակում Հակոբ Արշակյանի գլխավորած պատվիրակությունը հանդիպել է Վրաստանի խորհրդարանի նախագահ Շալվա Պապուաշվիլիի գլխավորած պատվիրակության հետ: ԱԺ փոխնախագահը նշել է, որ Հայաստանը շահագրգռված է Վրաստանի հետ հատուկ բարիդրացիական հարաբերությունների զարգացման...
ԱԺ փոխնախագահ Հակոբ Արշակյանը ելույթ է ունեցել Միջխորհրդարանական միության 147-րդ վեհաժողովում
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Հակոբ Արշակյանը ելույթ է ունեցել Միջխորհրդարանական միության 147-րդ վեհաժողովում: Իր ելույթում ԱԺ փոխնախագահը նշել է. «Տիկի'ն նախագահող, Ձերդ գերազանցություննե'ր, խորհրդարանների նախագահնե'ր, Հարգելի' գործընկերներ, Տիկնա'յք եւ պարոնա'յք,   Ցանկանում եմ շնորհակալություն ...
Հոկտեմբերի 27-ին՝ ժամը 15:00-ին, ՀՀ Ազգային ժողովի այգում` 1999թ. հոկտեմբերի 27-ի ոճրագործության զոհերի հիշատակը հավերժացնող հուշակոթողի մոտ, տեղի  կունենա հիշատակի արարողություն: ...
Միջխորհրդարանական միության 147-րդ վեհաժողովի շրջանակում ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Հակոբ Արշակյանի գլխավորած պատվիրակությունը հանդիպել է Միջխորհրդարանական միությունում Ինդոնեզիայի պատվիրակության ղեկավար Ֆադլի Զոնի գլխավորած պատվիրակությանը: Հանդիպմանը կողմերը քննարկել են Ինդոնեզիայի հետ հարաբերություննե...
«Խաղաղության խաչմերուկը» ՀՀ-ի կողմից հատկապես տարածաշրջանի երկրներին խաղաղության բանաձեւի առաջարկն է. Արթուր Հովհաննիսյան
«Խաղաղության խաչմերուկը» ՀՀ-ի կողմից հատկապես տարածաշրջանի երկրներին արված խաղաղության բանաձեւի առաջարկն է: Հույս ունենք, որ տարածաշրջանի երկրներն ամենայն պատասխանատվությամբ ու լրջությամբ կուսումնասիրեն մեր առաջարկը եւ ընդառաջ կգնան տարածաշրջանում խաղաղություն կառուցելու ՀՀ առաջարկին. ասել է ԱԺ «Քաղ...
Գոյություն ունեցող միջազգային համապատասխան ձեւաչափով բանակցություններն այլընտրանք չունեն. Սեյրան Օհանյան
ՀՀ ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Սեյրան Օհանյանը հոկտեմբերի 26-ի խորհրդարանական ճեպազրույցների ժամանակ իր խոսքը սկսել է` մեջբերումներ կատարելով ՀՀ գործող ազգային անվտանգության ռազմավարության երկու հոդվածներից: Ըստ նրա` առաջինը` ցեղասպանության կանխարգելումը, ՀՀ եւ ԼՂ բնակչության պաշտպանության պա...
Լավ չեմ պատկերացնում` ինչպե՞ս է փոխարինվելու երեք երկրների փոխվարչապետներից կազմված հանձնաժողովն այլ հարթակով: Պատկերացում չունեմ նաեւ` ի՞նչ մակարդակով են իրականացվելու Հայաստան-Ադրբեջան հանդիպումները, ո՞րն է լինելու աշխատանքային խումբը: Այս մասին հոկտեմբերի 26-ին ԱԺ հերթական նիստերին հաջորդող ...

Delegation led by Hakob Arshakyan meets with Speaker of the Parliament of Georgia
The delegation led by Hakob Arshakyan met with the delegation led by the Speaker of the Parliament of Georgia Shalva Papuashvili within the framework of the 147th Assembly of the Inter-Parliamentary Union.The NA Vice President noted that Armenia is concerned about the issues of the establishment of ...
NA Vice President Hakob Arshakyan gives a speech at 147th Assembly of the Inter-Parliamentary Union
The RA NA Vice President Hakob Arshakyan gave a speech at the 147th Assembly of the Inter-Parliamentary Union. In his speech the NA Vice President noted:“Madam President,Excellences, heads of the ParliamentsFellow parliamentarians,...
On October 27 at 15:00, in the RA National Assembly Park, at the monument perpetuating the memory of October 27, 1999 crime victims, a remembrance ceremony will take place. ...
The delegation led by the RA NA Vice President Hakob Arshakyan met with the delegation led by the Head of the Indonesian delegation to the Inter-Parliamentary Union Fadli Zon within the framework of the 147th Assembly of the Inter-Parliamentary Union (IPU). At the meeting, the parties discussed the ...
Artur Hovhannisyan: Crossroads of Peace is the proposal of the peace resolution especially to the countries of the region by RA
The Crossroads of Peace is the proposal of the peace resolution especially to the countries of the region by Republic of Armenia. We hope that the countries of the region with all responsibility and seriousness will study our proposal and will go ahead of the proposal of the Republic of Armenia to b...
Seyran Ohanyan: There is no alternative to negotiations in existing international relevant format
The Head of the RA NA Armenia Faction Seyran Ohanyan began his speech during the parliamentary briefings on October 26 by quoting two articles of the current RA national security strategy.According to him, the first is the prevention of the Genocide, the responsibility of protecting the population o...
I can hardly imagine how the Commission made up of the deputy prime ministers of the three countries will be replaced by another platform. I also have no idea at what level the Armenia-Azerbaijan meetings will be held, what will be the working group. The Head of With Honor Faction Hayk Mamijan...