Փետրվարի 23-ին Ազգային ժողովը շարունակեց  քառօրյա նիստերի աշխատանքը: Խորհրդարանի նիստին ներկա էին Երեւանի Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական համայնքի դպրոցների մի խումբ բարձր դասարանցիներ: Պատգամավորները  շարունակեցին կառավարության հեղինակած «Շահումով խաղերի եւ խաղատների մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխությ...
23.02.2010
ՀՀ ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արամ Սա‎ֆ‎արյանի կենսագրությունը
Ծնվել է 1962թ. հոկտեմբերի 3-ին Երեւանում: 1984թ. ավարտել է Երեւանի պետական համալսարանի պատմության ֆակուլտետը, 1987թ.`  նույն ֆակուլտետի ասպիրանտուրան: Բանասիրական գիտությունների (ժուռնալիստիկա) թեկնածու: 1987-1992թթ. աշխատել է ԵՊՀ արտասահմանյան քաղաքացիների նախապատրաստական ֆակուլտետում` ո...

23 февраля Национальное Собрание продолжило работу четырехдневных заседаний. На заседании присутствовала группа старшеклассников из школ административной общины Канакер-Зейтун г.Еревана.Депутаты продолжили дебаты по первому чтению предложенного правительством законопроекта о внесении изменений в зак...
Биография председателя Постоянной комиссии по защите прав человека и общественным вопросам НС РА А.Сафаряна
Родился 3 октября 1962 г. в  Ереване. В 1984г. окончил исторический факультет Ереванского государственного университета (ЕГУ), в 1987 г. – аспирантуру того же факультета. Кандидат филологических наук (журналистика).В 1987-1992 гг. – заместитель  декана, одновременно преподаватель истории, ...