Ազգային ժողովը քննարկեց հարկային ոլորտի բարեփոխումներին առնչվող օրինագծեր
Նոյեմբերի 14-ին Ազգային ժողովն սկսեց  հերթական քառօրյա նիստերի աշխատանքը: ԱԺ պատգամավորները քննարկեցին եւ քվեարկությամբ հաստատեցին նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին եւ քառօրյա նիստերի օրակարգի մասին ԱԺ որոշումները, այնուհետեւ քվեարկությամբ ընդունեցին նախորդ քառօրյայում քննարկված ...
14.11.2011
Նոյեմբերի 14-ին հրավիրած մամուլի  ասուլիսում ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Հրայր Կարապետյանը մանրամասներ հաղորդեց Սանկտ-Պետերբուրգում Հայաստանի խորհդարանական պատվիրակության մասնակցությամբ կայացած նիստերի մասին: ԱԺ փոխնախագահ Սամվել Նիկոյա...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի արտահերթ ելույթը Ազգային ժողովի նիստում
«Հարգելի պատգամավորներ, Դուք արդեն գիտեք, որ գալիք ընտրություններում ես գլխավորելու եմ մեր կուսակցության շտաբը եւ արդեն իսկ հայտարարել եմ, որ այդ կարեւոր գործին նախապատրաստվելու համար որոշել եմ վաղաժամ վայր դնել խորհրդարանի նախագահի իմ լիազորությունները: Լիովին գիտակցելով ողջ պատասխանատվությունը ՀՀ ...

НС обсудило законопроекты по реформам налоговой сферы
14 ноября Национальное Собрание начало очередные четырехдневные заседания. Депутаты обсудили и голосованием утвердили решения по повесткам дня сессии и четырехдневки, затем приняли законодательный пакет о внесении поправок в законы “О ставках должностных окладов руководящих работников законодательно...
14.11.2011
14 ноября на пресс-конференции председатель Постоянной комиссии НС по обороне, национальной безопасности и внутренним делам Г.Карапетян проинформировал о заседаниях в Санкт-Петербурге с участием парламентской делегации Армении.   9-10 ноября вице-спикер НС С.Никоян и Г.Карапетян участ...
Внеочередное выступление Председателя НС РА О.Абраамяна на заседании НС
Председатель Национального Собрания РА Овик Абраамян зачитал перед депутатами заявление о своей отставке. Как известно, Президент РА предложил ему возглавить предвыборный штаб РПА, и он по своей личной инициативе решил уйти в отставку с поста спикера – для сформирования штаба партии и обеспечения бо...