Ազգային ժողովը քննարկեց հարկային ոլորտի բարեփոխումներին առնչվող օրինագծեր
Նոյեմբերի 14-ին Ազգային ժողովն սկսեց  հերթական քառօրյա նիստերի աշխատանքը: ԱԺ պատգամավորները քննարկեցին եւ քվեարկությամբ հաստատեցին նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին եւ քառօրյա նիստերի օրակարգի մասին ԱԺ որոշումները, այնուհետեւ քվեարկությամբ ընդունեցին նախորդ քառօրյայում քննարկված ...
14.11.2011
Նոյեմբերի 14-ին հրավիրած մամուլի  ասուլիսում ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Հրայր Կարապետյանը մանրամասներ հաղորդեց Սանկտ-Պետերբուրգում Հայաստանի խորհդարանական պատվիրակության մասնակցությամբ կայացած նիստերի մասին: ԱԺ փոխնախագահ Սամվել Նիկոյա...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի արտահերթ ելույթը Ազգային ժողովի նիստում
«Հարգելի պատգամավորներ, Դուք արդեն գիտեք, որ գալիք ընտրություններում ես գլխավորելու եմ մեր կուսակցության շտաբը եւ արդեն իսկ հայտարարել եմ, որ այդ կարեւոր գործին նախապատրաստվելու համար որոշել եմ վաղաժամ վայր դնել խորհրդարանի նախագահի իմ լիազորությունները: Լիովին գիտակցելով ողջ պատասխանատվությունը ՀՀ ...

National Assembly Debates Bills Concerning the Reforms of the Tax Sphere
On November 14 the National Assembly began the work of the regular four-day sittings. The NA deputies debated and by voting approved the NA decisions on making amendments on the agenda of the session and on the agenda of the four-day sittings, then by voting passed the package of bills “On Amending ...
14.11.2011
On November 14 at the press conference Hrayr Karapetyan, Chairman of the NA Standing Committee on Defense, National Security and Internal Affairs, gave details about the sittings, which were held with the participation of the Armenian Parliamentary Delegation in Saint Petersburg.On November 9-10 the...
Extraordinary Speech by RA NA Speaker Hovik Abrahamyan at the National Assembly Sitting
Dear deputies,You already know that in the upcoming elections I will run the campaign of our party, and I have declared that for getting prepared for that important job I have decided to untimely step down from the chairmanship of the Parliament.Fully realizing the whole responsibility before the RA...