Նոյեմբերի 11-ին տեղի ունեցավ ԱԺ աշխատանքային խորհրդակցությունը, որը նախագահում էր  ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը: Խորհրդակցության ժամանակ քննարկվեցին չորրորդ գումարման ԱԺ տասներորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին որոշման նախագիծը  եւ  նոյեմբերի 14-17-ի  ԱԺ չորս...
Նոյեմբերի 11-ին տեղի ունեցան ԱԺ մշտական հանձնաժողովների նիստերը: Արտակ Դավթյանի նախագահությամբ տեղի ունեցավ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի հերթական նիստը, որի  օրակարգում ընդգրկված օրենսդրական նախաձեռնություններից քննարկվեցին երկուսը: ...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Եվրախորհրդարանի պատգամավոր, «Եվրանեսթ» ԽՎ-ի համանախագահ Քրիստիան Վիգենինին
Նոյեմբերի 11-ին ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Եվրախորհրդարանի պատգամավոր, «Եվրանեսթ» ԽՎ-ի համանախագահ Քրիստիան Վիգենինին: Ողջունելով հյուրին` ԱԺ նախագահը նշեց, որ Հայաստան-Եվրամիություն համագործակցությունը շատ բարձր մակարդակի վրա է, ինչի վկայությունն են նաեւ վերջին շրջանում հա...
Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի աշխատակազմում պետական ծառայության թափուր պաշտոն զբաղեցնելու համար մրցույթ անցկացնելու մասին.   ԹԱՓՈՒՐ ՊԱՇՏՈՆԻ ԱՆՎԱՆՈՒՄԸ՝ Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի աշխատակազմի հեռահաղորդակցության համակարգերի սպասարկման բաժնի առաջատար մասնագետի (ծած...

11 ноября состоялось рабочее совещание НС, которое вел Председатель НС РА Овик Абраамян.На совещании обсуждались  проекты решений повесток дня десятой сессии НС четвертого созыва и четырехдневных  заседаний НС 14-17 ноября. В  проект повестки дня десятой сессии НС вошли 26 вопросов....
11 ноября  состоялись  заседания ряда постоянных комиссий НС – по вопросам науки, образования, культуры, молодежи и спорта, по вопросам территориального управления и местного самоуправления, по финансово-кредитным и бюджетным вопросам, по государственно-правовым вопросам, по вопросам здрав...
Председатель НС О.Абраамян принял депутата Европарламента, сопредседателя ПА “Евронест” К.Вигенина
11 ноября Председатель НС Овик Абраамян принял депутата Европарламента, сопредседателя ПА “Евронест” Кристиана Вигенина.Приветствуя гостя, спикер парламента отметил, что сотрудничество Армения – Евросоюз находится на очень высоком уровне, свидетельством чего являются частые в последнее время взаимны...