Հունիսի 12-ին խորհրդարանում հավատարմագրված լրագրողների համար չորրորդ գումարման ԱԺ հինգերորդ նստաշրջանի հունիսի 8-11-ի քառօրյայի աշխատանքն ամփոփեցին ԱԺ խմբակցությունների ներկայացուցիչները: Ճեպազրույցներին չմասնակցեց «Օրինաց երկիր» խմբակցությունը: Հարցերն առնչվում էին մայիսի 31-ին կայացած Երեւանի ավագ...
12.06.2009
Եռօրյա այցով Երեւան կժամանեն ԵԽԽՎ մոնիտորինգի հանձնաժողովի համազեկուցողները
Հունիսի 15-ին եռօրյա այցով Երեւան կժամանեն  ԵԽԽՎ մոնիտորինգի հանձնաժողովի համազեկուցողներ Ջոն Պրեսկոտը եւ  Ժորժ Կոլոմբիեն: Այցի ընթացքում համազեկուցողներին կընդունեն ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը,  ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը:Նախատեսված են հանդիպումներ ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ, ԱԺ ...
Գերմանացի երաժիշտները խորհրդարանում
Հունիսի 12-ին ՀՀ Ազգային ժողովում «Գերմանիայի շաբաթներ 2009» ծրագրի շրջանակներում տեղի ունեցավ գերմանացի տենոր Քրիստոֆ Շեբենի եւ դաշնակահար Ստյուարտ Էմերսոնի համերգային եզրափակիչ ելույթը, որը նախաձեռնել էին Հայաստանում Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության դեսպանությունը եւ ՀՀ մշակույթի նախարարությունը...

С трехдневным визитом в Ереван прибывают содокладчики Мониторинговой комиссии ПАСЕ
15 июня в Ереван с трехдневным визитом прибывают содокладчики Мониторинговой комиссии ПАСЕ Джон Прескотт и Жорж Коломбье.В ходе визита содокладчиков примут Президент РА Серж Саргсян, Председатель НС РА Овик Абраамян.Намечены встречи с заместителем Председателя НС, председателем Временной комиссии НС...
12.06.2009
Немецкие музыканты в парламенте
12 июня в Национальном Собрании  РА в рамках программы “Недели Германии – 2009” по инициативе Посольства ФРГ в Армении и Министерства культуры РА состоялось заключительное концертное выступление немецкого тенора Кристофа Шебена и пианиста Стюарта Эмерсона.  Пользующиеся успехом на междунар...