Հունիսի 12-ին խորհրդարանում հավատարմագրված լրագրողների համար չորրորդ գումարման ԱԺ հինգերորդ նստաշրջանի հունիսի 8-11-ի քառօրյայի աշխատանքն ամփոփեցին ԱԺ խմբակցությունների ներկայացուցիչները: Ճեպազրույցներին չմասնակցեց «Օրինաց երկիր» խմբակցությունը: Հարցերն առնչվում էին մայիսի 31-ին կայացած Երեւանի ավագ...
12.06.2009
Եռօրյա այցով Երեւան կժամանեն ԵԽԽՎ մոնիտորինգի հանձնաժողովի համազեկուցողները
Հունիսի 15-ին եռօրյա այցով Երեւան կժամանեն  ԵԽԽՎ մոնիտորինգի հանձնաժողովի համազեկուցողներ Ջոն Պրեսկոտը եւ  Ժորժ Կոլոմբիեն: Այցի ընթացքում համազեկուցողներին կընդունեն ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը,  ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը:Նախատեսված են հանդիպումներ ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ, ԱԺ ...
Գերմանացի երաժիշտները խորհրդարանում
Հունիսի 12-ին ՀՀ Ազգային ժողովում «Գերմանիայի շաբաթներ 2009» ծրագրի շրջանակներում տեղի ունեցավ գերմանացի տենոր Քրիստոֆ Շեբենի եւ դաշնակահար Ստյուարտ Էմերսոնի համերգային եզրափակիչ ելույթը, որը նախաձեռնել էին Հայաստանում Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության դեսպանությունը եւ ՀՀ մշակույթի նախարարությունը...

Co-Rapporteurs of PACE Monitoring Committee to Arrive in Yerevan on Three-Day Official Visit
On June 15 PACE Monitoring Committee co-rapporteurs Mr. John Prescott and Mr. Georges Colombier will arrive in Yerevan on three-day visit. During the visit RA President Mr. Serzh Sargsyan and RA NA President Mr. Hovik Abrahamyan will receive the co-rapporteurs.Meetings are scheduled with RA NA Vice ...
12.06.2009
German Musicians in the Parliament
On June 12 within the framework of the programme Weeks of Germany 2009 the final concert of German tenor Christoph Scheben and pianist Stewart Emerson took place in the National Assembly of the Republic of Armenia. It was initiated by the Embassy of the Federal Republic of Germany and RA Ministry of...