Տեղի ունեցավ ՀՀ Ազգային ժողովի նիստերի դահլիճի կապիտալ վերանորոգման եւ տեխնիկական վերազինման աշխատանքները համակարգելու եւ վերահսկելու նպատակով ստեղծված հանձնաժողովի նիստը
2010 թվականի մայիսին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի կարգադրությամբ ստեղծվել է ՀՀ Ազգային ժողովի նիստերի դահլիճի կապիտալ վերանորոգման եւ տեխնիկական վերազինման աշխատանքները համակարգելու եւ վերահսկելու նպատակով հանձնաժողով եւ աշխատանքային խումբ, որի կազմում ընդգրկված են քաղաքաշինության նախարար Վարդան ...
10.08.2010
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց ՄԱԿ-ի փախստականների գծով գերագույն հանձնակատարի երեւանյան գրասենյակի ղեկավար Դամթյու Դեսալեյնեին
Օգոստոսի 10-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց ՄԱԿ-ի փախստականների գծով գերագույն հանձնակատարի երեւանյան գրասենյակի ղեկավար Դամթյու Դեսալեյնեին: Շնորհավորելով նրան նշանակման կապակցությամբ` ՀՀ ԱԺ նախագահը հաջողություններ մաղթեց պատասխանատու եւ մարդասիրական գործունեոոթյան մեջ: Հովիկ Աբրահամյա...

Sitting of the Committee Set Up to Coordinate and Control the Works of Capital Repairing and Technical Renovation of the Session Hall of RA National Assembly
In May 2010 by the order of RA NA Speaker Hovik Abrahamyan a Committee and a Working Group to Coordinate and Control the Works of Capital Repairing and Technical Renovation of the Session Hall of RA National Assembly was set up. The Minister of Urban Development Vardan Vardanyan, RA NA Chief of Staf...
10.08.2010
RA NA Speaker Hovik Abrahamyan Receives the Representative of the United Nations High Commissioner for Refugees Damtew Dessalegne
On August 10 RA NA Speaker Hovik Abrahamyan received the Representative of the United Nations High Commissioner for Refugees (UNHCR) Damtew Dessalegne. Congratulating him on the occasion of his appointment RA NA Speaker wished success in the responsible and humanitarian activities. Hovik Abrahamyan ...