Տեղի ունեցավ ՀՀ Ազգային ժողովի նիստերի դահլիճի կապիտալ վերանորոգման եւ տեխնիկական վերազինման աշխատանքները համակարգելու եւ վերահսկելու նպատակով ստեղծված հանձնաժողովի նիստը
2010 թվականի մայիսին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի կարգադրությամբ ստեղծվել է ՀՀ Ազգային ժողովի նիստերի դահլիճի կապիտալ վերանորոգման եւ տեխնիկական վերազինման աշխատանքները համակարգելու եւ վերահսկելու նպատակով հանձնաժողով եւ աշխատանքային խումբ, որի կազմում ընդգրկված են քաղաքաշինության նախարար Վարդան Վարդանյանը, ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար Գեղամ Ղարիբջանյանը (հանձնաժողովի գործադիր համակարգող),ՀՀ նախագահի աշխատակազմի ղեկավարի տեղակալ Վիգեն Սարգսյանը, ՀՀ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Դավթյանը, ՀՀ ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Գալուստ Սահակյանը, ՀՀ ԱԺ ԲՀԿ խմբակցության ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանը, ՀՀ ԱԺ ՀՅԴ խմբակցության ղեկավար  Վահան Հովհաննիսյանը, ՀՀ ԱԺ ՕԵԿ խմբակցության ղեկավար Հեղինե Բիշարյանը, ՀՀ ԱԺ «Ժառանգություն» խմբակցության ղեկավար Ստեփան Սաֆարյանը, ՀՀ գլխավոր ճարտարապետ, քաղաքաշինության նախարարի տեղակալ Նարեկ Սարգսյանը, Երեւանի գլխավոր ճարտարապետ Սամվել Դանիելյանը, Հայաստանի ճարտարապետների միության նախագահ Մկրտիչ Մինասյանը, ճարտարապետ Անահիտ Թարխանյանը:
Օգոստոսի 10-ին տեղի ունեցավ հանձնաժողովի նիստը, որ վարեց հանձնաժողովի նախագահ, ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը:
ՀՀ ԱԺ նախագահը նշեց, որ կատարվող աշխատանքներն իր ամենօրյա հսկողության տակ են, եւ ամեն ինչ արվում է դրանք որակով ու ժամանակին ավարտելու համար: Հանձնաժողովի անդամները ըստ ոլորտների տեղեկացրին աշխատանքների ընթացքի մասին: Ճարտարապետ Անահիտ Թարխանյանն ընդհանուր •ծերով ներկայացրեց դահլիճի ապա•ա տեսքը եւ ճարտարապետական լուծումները, «ՎԵՔՍ» ՍՊԸ տնօրեն Կարեն Սարգսյանը ներկայացրեց փայտային եւ դահլիճի կահավորման աշխատանքները, «Էլիպս» ընկերության ներկայացուցիչը անդրադարձավ  նիստերի դահլիճի տեխնիկական վերազինման աշխատանքներին, իսկ«Հորիզոն-95» ՍՊԸ տնօրեն Գագիկ Գալստյանը հայտնեց, որ շինարարական աշխատանքներն ընթանում են ժամանակացույցին համապատասխան:
ՀՀ գլխավոր ճարտարապետ, քաղաքաշինության նախարարի տեղակալ Նարեկ Սարգսյանն ամփոփիչ խոսքում նշեց, որ դահլիճի վերանորոգման աշխատանքներն ընթանում են առանց ձգձգումների, իսկ ընտրված ճարտարապետական լուծումները հնարավորություն կտան ունենալ միջազգային չափանիշներին համապատասխան դահլիճ:
Նիստի ավարտին հանձնաժողովի անդամները  ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորությամբ շրջեցին խորհրդարանի նիստերի վերանորոգվող դահլիճում, ծանոթացան կատարված եւ կատարվող աշխատանքներին:
10.08.2010
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց ՄԱԿ-ի փախստականների գծով գերագույն հանձնակատարի երեւանյան գրասենյակի ղեկավար Դամթյու Դեսալեյնեին
Օգոստոսի 10-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց ՄԱԿ-ի փախստականների գծով գերագույն հանձնակատարի երեւանյան գրասենյակի ղեկավար Դամթյու Դեսալեյնեին: Շնորհավորելով նրան նշանակման կապակցությամբ` ՀՀ ԱԺ նախագահը հաջողություններ մաղթեց պատասխանատու եւ մարդասիրական գործունեոոթյան մեջ: Հովիկ Աբրահամյա...

Sitting of the Committee Set Up to Coordinate and Control the Works of Capital Repairing and Technical Renovation of the Session Hall of RA National Assembly
In May 2010 by the order of RA NA Speaker Hovik Abrahamyan a Committee and a Working Group to Coordinate and Control the Works of Capital Repairing and Technical Renovation of the Session Hall of RA National Assembly was set up. The Minister of Urban Development Vardan Vardanyan, RA NA Chief of Staff Gegham Gharibjanyan (executive coordinator of the committee), Deputy Chief of RA President’s Staff Vigen Sargsyan, the RA NA Standing Committee on Education, Culture, Youth and Sport Artak Davtyan, the Head of RA NA RPA Faction Galust Sahakyan, the Head of RA NA PAP Faction Gagik Tsarukyan, the Head of RA NA ARF Faction Vahan Hovhannisyan, the Head of RA NA Country of Law Faction Heghine Bisharyan, the Head of RA NA Heritage Faction Stepan Safaryan, RA Chief Architect, Deputy Minister of Urban Development Narek Sargsyan, the Chief Archiect of Yerevan Samvel Danielyan, the Chairman of the Architects’ Union of Armenia Mkrtich Minasyan, architect Anahit Tarkhanyan were included in the committee.
On August 10.the sitting of the committee, which presided over the Committee Chairman, the Speaker of RA National Assembly Hovik Abrahamyan, was held.
RA NA Speaker noted that the works being done were under control, and everything was done to complete them with quality and in time. The committee members informed those present about the procedure of the works according to the spheres. The architect Anahit Tarkhanyan introduced with common features the future and look of the hall and architectural solutions. The Director of VEKS Ltd Karen Sargsyan presented the wooden and furnishing works of the hall, the representatives of the Ellipse Company touched upon the technical renovation works of the session hall, the Director of Horizon-95 Ltd Gagik Galstyan said that the construction works go on according to the schedule.
In his concluding speech RA Chief Architect, Deputy Minister of Urban Development Narek Sargsyan noted that the repairing works of the hall go on without delays, and the chosen architectural solutions will give opportunity to have a hall in accordance with international standards.
At the end of the sitting the committee members headed by RA National Assembly Speaker Hovik Abrahamyan visited the session hall of the parliament under repair, got familiarized with the works being done.
10.08.2010
RA NA Speaker Hovik Abrahamyan Receives the Representative of the United Nations High Commissioner for Refugees Damtew Dessalegne
On August 10 RA NA Speaker Hovik Abrahamyan received the Representative of the United Nations High Commissioner for Refugees (UNHCR) Damtew Dessalegne. Congratulating him on the occasion of his appointment RA NA Speaker wished success in the responsible and humanitarian activities. Hovik Abrahamyan ...