ՀՀ Ազգային ժողովը փետրվարի 8-ին շարունակել է քառօրյա նիստերի աշխատանքը՝ քվեարկությամբ ընդունելով նախորդ օրը քննարկված օրինագծերը: Խորհրդարանականները ողջունել են նիստի աշխատանքին հետեւող, ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում խորհրդարան այցելած Երեւանի պետական հումանիտար-տեխնիկական քոլեջի ուսանողների...
Փետրվարի 8-ին ՀՀ Ազգային ժողովում տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Հայկ Բաբուխանյանի հեղինակած «Հայ-թուրքական փոխհարաբերությունները եւ ինֆորմացիոն պատերազմը 1991-2016 թթ.» գրքի շնորհանդեսը, որին ներկա են եղել ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը, ԱԺ պատգամավորներ, աշխատակազմի անդամներ, լրագրողներ: ԱԺ ...
Փետրվարի 8-ին ՀՀ ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում խորհրդարան էին այցելել Երեւանի պետական հումանիտար-տեխնիկական քոլեջի ուսանողներն ու դասախոսները: Հյուրերը նախ շրջել են խորհրդարանի շենքում, հետեւել են քառօրյա նիստերի աշխատանքին, ապա մասնակցել «Բաց դասի», որը վարել է ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը: Հ...

8 февраля Национальное Собрание продолжило работу очередных четырехдневных заседаний, приняв голосованием законопроекты, обсуждавшиеся в предыдущий день. Парламент продолжил дебаты по вопросу ратификации ряда международных документов – подписанного 12 декабря 2015 г. Парижского соглашения об угрозе ...
8 февраля в НС состоялась презентация книги депутата НС Айка Бабуханяна “Армяно-турецкие взаимоотношения и информационная война в 1991-2016 гг.”, на которой присутствовали вице-спикер НС Э.Нагдалян, депутаты НС, сотрудники аппарата парламента, журналисты. Депутат НС А.Бабуханян, поблагодарив Ми...
8 февраля в рамках программы “Открытые двери” парламент посетили студенты и преподаватели Ереванского государственного гуманитарно-технического колледжа.  Ознакомившись со зданием НС и проследив за работой четырехдневных заседаний, гости приняли участие в “открытом уроке”, который провел Предсе...