Փետրվարի 24-ին ՀՀ Ազգային ժողովի արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Զաքարյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ղազախստանի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Թիմուր Ուրազաեւին: Ողջունելով դեսպանին խորհրդարանում՝ Արտակ Զաքարյանը կարեւորել է միջխորհրդարանական հար...
Փետրվարի 24-ին տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ աշխատանքային խորհրդակցությունը, որը վարել է ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը: Քննարկվել են հինգերորդ գումարման Ազգային ժողովի տասնմեկերորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին եւ փետրվարի 27-ից մարտի 2-ի ԱԺ քառօրյա նիստերի օրակարգի մասին որո...
Փետրվարի 24-ին նիստեր են գումարել ՀՀ ԱԺ մշտական հանձնաժողովները: ԱԺ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովը Հակոբ Հակոբյանի նախագահությամբ կայացած նիստում քննարկել եւ դրական եզրակացություն է տվել մի շարք օրենսդրական նախաձեռնությունների, որոնք երկրորդ ընթերցմամբ քննարկվելու համար կընդգրկվեն ԱԺ քառօրյ...

24 февраля председатель Постоянной комиссии НС по внешним связям А.Закарян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Республики Казахстан в РА Т.Уразаева. Приветствуя посла в парламенте, А.Закарян подчеркнул важность межпарламентских отношений и роль взаимных визитов в развитии и укреплении взаимоот...
24 февраля состоялось рабочее совещание парламента, которое вел Председатель НС Г.Саакян.Обсуждены проекты решений по повесткам дня одиннадцатой сессии НС пятого созыва и четырехдневных заседаний НС 27 февраля – 2 марта. В проект решения о повестке дня одиннадцатой сессии НС пятого созыва включено 1...
24 февраля  постоянные комиссии НС -   по  социальным вопросам, вопросам сельского хозяйства и охраны природы, экономи...