Գալուստ Սահակյանն ընդունել է Շվեդիայի Թագավորության խորհրդարանի պատվիրակությանը
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը փետրվարի 7-ին ընդունել է աշխատանքային այցով Հայաստանում գտնվող Շվեդիայի Թագավորության Ռիկսդագի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի անդամներին: Ողջունելով հյուրերին՝ Գալուստ Սահակյանը կարեւորել է Շվեդիայի հետ բազմակողմ եւ փոխշահավետ համագործակցության ընդլայնումը, ի...
ՀՀ Ազգային ժողովը փետրվարի 7-ին շարունակել է հերթական քառօրյա նիստերի աշխատանքը: Խորհրդարանը քվեարկությամբ ընդունել է նախորդ օրը քննարկված օրինագծերը, որից հետո շարունակել առաջին ընթերցմամբ քննարկել «Կուտակային կենսաթոշակների մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին», «Ներդրո...
ՀՀ Ազգային ժողովի եւ Շվեդիայի Ռիկսդագի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովների համատեղ նիստում
Փետրվարի 7-ին տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի եւ Շվեդիայի Թագավորության Ռիկսդագի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի համատեղ նիստը: Բացման խոսքում ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Զաքարյանը, ողջունելով Շվեդիայի խորհրդարանի ա...
Փետրվարի 7-ին ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Շվեդիա բարեկամական խմբի նախագահ Սամվել Ֆարմանյանը եւ անդամներ Արամ Մանուկյանը, Թեւան Պողոսյանը, Էդմոն Մարուքյանը եւ Կարեն Շահմուրադյանը հանդիպել են աշխատանքային այցով Հայաստանում գտնվող Շվեդիայի Թագավորության խորհրդարանի ներկայացուցիչների հետ: Սամվել Ֆարմանյանը, ողջ...
Շվեդիայի Թագավորության խորհրդարանի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահ Քեննեթ Ֆորշլունդի գլխավորած պատվիրակությունը, որն աշխատանքային այցով Հայաստանում է, փետրվարի 7-ին ՀՀ Ազգային ժողովի արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Զաքարյանի ուղեկցությամբ այցելել է Ծիծեռ...
Տեղի կունենա ԱԺ պատգամավոր Հայկ Բաբուխանյանի գրքի շնորհանդեսը
Փետրվարի 8-ին՝ ժամը 13:30-ին, ՀՀ ԱԺ նիստերի դահլիճին կից Կանաչ սրահում տեղի կունենա ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Հայկ Բաբուխանյանի՝ «Հայ-թուրքական փոխհարաբերությունները եւ ինֆորմացիոն պատերազմը» (1991-2016 թթ) խորագրով գրքի շնորհանդեսը: ...

Г.Саакян принял делегацию парламента Королевства Швеции
7 февраля Председатель НС Г.Саакян принял находящихся в Армении с рабочим визитом членов Комиссии по внешним отношениям Риксдага Королевства Швеции.Приветствуя гостей, Г.Саакян подчеркнул важность расширения всестороннего и взаимовыгодного сотрудничества с Швецией, а также активизации межпарламентск...
7 февраля Национальное Собрание продолжило работу очередных четырехдневных заседаний. Парламент голосованием принял обсуждавшиеся в предыдущий день законопроекты, после чего приступил к дебатам по проектам о внесении изменений и дополнений в законы РА “О накопительных пенсиях”, “Об инвестиционных фо...
На совместном заседании комиссий по внешним отношениям НС РА и Риксдага Швеции
7 февраля состоялось совместное заседание Постоянной комиссии НС по внешним связям и Комиссии по внешним отношениям Риксдага Королевства Швеции.  Во вступительном слове председатель Постоянной комиссии НС по внешним связям А.Закарян, приветствуя делегацию Комиссии по внешним отношениям парламен...
7 февраля председатель парламентской группы дружбы Армения – Швеция С.Фарманян и члены группы А.Манукян, Э.Марукян, Т.Погосян и К.Шахмурадян встретились с находящимися в Армении с рабочим визитом представителями парламента Королевства Швеции.С.Фарманян, приветствуя гостей в НС, подчеркнул роль парла...
7 февраля делегация во главе с председателем Комиссии по внешним отношениям парламента Королевства Швеции Кеннетом Форслундом, находящаяся в Армении с рабочим визитом,  посетила мемориал на Цицернакаберде в сопровождении председателя Комиссии НС по внешним связям А.Закаряна. Члены делегации воз...