Գալուստ Սահակյանն ընդունել է Շվեդիայի Թագավորության խորհրդարանի պատվիրակությանը
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը փետրվարի 7-ին ընդունել է աշխատանքային այցով Հայաստանում գտնվող Շվեդիայի Թագավորության Ռիկսդագի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի անդամներին: Ողջունելով հյուրերին՝ Գալուստ Սահակյանը կարեւորել է Շվեդիայի հետ բազմակողմ եւ փոխշահավետ համագործակցության ընդլայնումը, ի...
ՀՀ Ազգային ժողովը փետրվարի 7-ին շարունակել է հերթական քառօրյա նիստերի աշխատանքը: Խորհրդարանը քվեարկությամբ ընդունել է նախորդ օրը քննարկված օրինագծերը, որից հետո շարունակել առաջին ընթերցմամբ քննարկել «Կուտակային կենսաթոշակների մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին», «Ներդրո...
ՀՀ Ազգային ժողովի եւ Շվեդիայի Ռիկսդագի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովների համատեղ նիստում
Փետրվարի 7-ին տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի եւ Շվեդիայի Թագավորության Ռիկսդագի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի համատեղ նիստը: Բացման խոսքում ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Զաքարյանը, ողջունելով Շվեդիայի խորհրդարանի ա...
Փետրվարի 7-ին ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Շվեդիա բարեկամական խմբի նախագահ Սամվել Ֆարմանյանը եւ անդամներ Արամ Մանուկյանը, Թեւան Պողոսյանը, Էդմոն Մարուքյանը եւ Կարեն Շահմուրադյանը հանդիպել են աշխատանքային այցով Հայաստանում գտնվող Շվեդիայի Թագավորության խորհրդարանի ներկայացուցիչների հետ: Սամվել Ֆարմանյանը, ողջ...
Շվեդիայի Թագավորության խորհրդարանի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահ Քեննեթ Ֆորշլունդի գլխավորած պատվիրակությունը, որն աշխատանքային այցով Հայաստանում է, փետրվարի 7-ին ՀՀ Ազգային ժողովի արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Զաքարյանի ուղեկցությամբ այցելել է Ծիծեռ...
Տեղի կունենա ԱԺ պատգամավոր Հայկ Բաբուխանյանի գրքի շնորհանդեսը
Փետրվարի 8-ին՝ ժամը 13:30-ին, ՀՀ ԱԺ նիստերի դահլիճին կից Կանաչ սրահում տեղի կունենա ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Հայկ Բաբուխանյանի՝ «Հայ-թուրքական փոխհարաբերությունները եւ ինֆորմացիոն պատերազմը» (1991-2016 թթ) խորագրով գրքի շնորհանդեսը: ...

Galust Sahakyan Receives Delegation of Parliament of Kingdom of Sweden
On February 7, the RA NA Speaker Galust Sahakyan received the members of the Committee on Foreign Affairs of the Riksdag of the Kingdom of Sweden being in Armenia on a working visit. Welcoming the guests, Galust Sahakyan highlighted the expansion of multilateral and mutually beneficial cooperat...
On February 7, the RA National Assembly continued the work of the regular four-day sittings. The parliament by voting passed the bills debated on the previous day, after which continued debating in the first reading the legislative package on Amending the RA law on Accumulative Pensions, on Amending...
At Joint Sitting of Committee on Foreign Relations of RA National Assembly and Committee on Foreign Affairs of Riksdagen of Sweden
On February 7, the joint sitting of the RA NA Standing Committee on Foreign Relations and the Committee on Foreign Affairs of the Riksdag of the Kingdom of Sweden was held.In his opening remarks the Chair of the RA NA Standing Committee on Foreign Relations Artak Zakaryan, welcoming the delegation o...
On February 7, the Chair of the RA NA Armenia-Sweden Friendship Group Samvel Farmanyan and the members Aram Manukyan, Tevan Poghosyan, Edmon Marukyan and Karen Shahmuradyan met with the representatives of the parliament of the Kngdom of Sweden being on a working visit in Armenia.Welcoming their gues...
On February 7, the delegation led by the Chair of the Committee on Foreign Affairs of Parliament of the Kingdom of Sweden Kenneth G. Forslund, being on a working visit in Armenia, accompanied by the Chair of the Standing Committee on Foreign Relations of the RA National Assembly Artak Zakaryan, visi...