Մահապատժի արգելքը` առանց սահմանափակումների, ամրագրված է Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրությամբ:  Հայաստանը հանձն է առել վերացնել մահապատիժը թե՛ համընդհանուր, թե՛ տարածաշրջանային միջազգային գործիքների միջոցով: 2003 թվականին Հայաստանը վավերացրել է «Մարդու իրավունքների եւ հիմնարար ազատություննե...
Առաջարկվում է քրեակատարողական ծառայողների համար սահմանել ատեստավորման համակարգ, որի արդյունքներով պայմանավորված քրեակատարողական ծառայողին կհաշվարկվի հավելավճար: ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովը սեպտեմբերի 4-ին առաջին ընթերցմամբ քննարկել է ««Քրեակատարողական ծառայության մասին» օրենքում...

The prohibition of the death penalty without restrictions is enshrined in the Constitution of the Republic of Armenia. Armenia is committed to abolishing the death penalty through both universal and regional international toolsets. In 2003, Armenia ratified the 6th Protocol of the Convention for the...
It is proposed to establish a certification system for correctional officers, based on the results of which the correctional officer will be given an additional payment. On September 4, the NA Standing Committee on State and Legal Affairs debated the legislative package on Making Amendments and Adde...