ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն այցելեց Զանգակատուն
Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը մայիսի 3-ին այցելեց Արարատի մարզի Զանգակատուն գյուղ. Պարույր Սեւակի թանգարանում ամփոփվեցին ասմունքի հանրապետական մանկապատանեկան 6-րդ մրցույթ-փառատոնի մարզային եզրափակիչ փուլի արդյունքները: Այս տարի ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի հովանու ներքո անցկացվող փառատոնը...
ՀՀ ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Նաիրա Զոհրաբյանը մայիսի 3-ին հանդիպեց Չեխիայի ԱԳՆ Եվրոպայի արեւելյան գործընկերության հարցերով հատուկ հանձնարարություններով դեսպան Պետեր Մարեշի եւ ՀՀ-ում Չեխիայի Հանրապետության գործերի հավատարմատար Պետր Միկիսկայի հետ: Հանդիպման ընթացքում ...
ՀՀ Ազգային ժողովի արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախաձեռնությամբ մայիսի 3-ին տեղի ունեցան «Եվրոպայի խորհրդում Հայաստանի Հանրապետության նախագահությունը» թեմայով խորհրդարանական լսումներ, որին մասնակցում էին ՀՀ սահմանադրական դատարանի նախագահ Գագիկ Հարությունյանը, ՀՀ արտաքին գործերի նախ...
Շնորհավորում եմ ԶԼՄ-ների ներկայացուցիչներին Մամուլի ազատության համաշխարհային օրվա առթիվ: Մամուլը առանձնահատուկ տեղ ունի յուրաքանչյուր պետության կյանքում որպես արտահայտվելու եւ մտածելու ազատության հնարավորություն, որպես ժողովրդավարության մակարդակի ու մարդու իրավունքների կարեոր ցուցիչ: Այսօր, երբ տեղե...

Председатель НС О.Абраамян посетил Зангакатун
3 мая Председатель НС О.Абраамян посетил село Зангакатун Араратской области: в музее Паруйра Севака были подведены итоги заключительного тура 6-го Республиканского детско-юношеского конкурса-фестиваля чтецов. В этом году проводящийся под патронатом спикера парламента фестиваль был посвящен выдающимс...
3 мая председатель Постоянной комиссии НС по вопросам европейской интеграции Н.Зограбян встретилась с Послом по особым поручениям в вопросах Восточного партнерства Европы МИД Чехии Петером Марешем и Поверенным в делам Чешской Республики в РА  Петром Микиской.  В ходе встречи стороны обсуди...
3 мая по инициативе Постоянной комиссии НС по внешним сношениям состоялись парламентские слушания  на тему “Председательство Республики Армения в Совете Европы”, в которых приняли участие председатель Конституционного Суда (КС) Г.Арутюнян, и.о.министра иностранных дел РА Э.Налбандян, депутаты Н...
Поздравляю представителей СМИ в связи с Всемирным днем свободы печати.Печать занимает особое место в жизни каждого государства – как возможность свободно высказаться и мыслить, как важный показатель уровня демократии и прав человека. Сегодня, когда информация играет все большую роль, когда современн...