ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն այցելեց Զանգակատուն
Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը մայիսի 3-ին այցելեց Արարատի մարզի Զանգակատուն գյուղ. Պարույր Սեւակի թանգարանում ամփոփվեցին ասմունքի հանրապետական մանկապատանեկան 6-րդ մրցույթ-փառատոնի մարզային եզրափակիչ փուլի արդյունքները: Այս տարի ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի հովանու ներքո անցկացվող փառատոնը...
ՀՀ ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Նաիրա Զոհրաբյանը մայիսի 3-ին հանդիպեց Չեխիայի ԱԳՆ Եվրոպայի արեւելյան գործընկերության հարցերով հատուկ հանձնարարություններով դեսպան Պետեր Մարեշի եւ ՀՀ-ում Չեխիայի Հանրապետության գործերի հավատարմատար Պետր Միկիսկայի հետ: Հանդիպման ընթացքում ...
ՀՀ Ազգային ժողովի արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախաձեռնությամբ մայիսի 3-ին տեղի ունեցան «Եվրոպայի խորհրդում Հայաստանի Հանրապետության նախագահությունը» թեմայով խորհրդարանական լսումներ, որին մասնակցում էին ՀՀ սահմանադրական դատարանի նախագահ Գագիկ Հարությունյանը, ՀՀ արտաքին գործերի նախ...
Շնորհավորում եմ ԶԼՄ-ների ներկայացուցիչներին Մամուլի ազատության համաշխարհային օրվա առթիվ: Մամուլը առանձնահատուկ տեղ ունի յուրաքանչյուր պետության կյանքում որպես արտահայտվելու եւ մտածելու ազատության հնարավորություն, որպես ժողովրդավարության մակարդակի ու մարդու իրավունքների կարեոր ցուցիչ: Այսօր, երբ տեղե...

On May 3 the President of the National Assembly Hovik Abrahamyan visited Zangakatun village of Ararat marz, in Paruyr Sevak Museum the results of the marz final phase of the 6th Republican Recitation Children Youth Contest-Festival were summed up. This year the festival being held under the auspice ...
On May 3 the Chair of the RA NA Standing Committee on European Integration Naira Zohrabyan met with the Ambassador on Special Commitments of the European Eastern Partnership of the Ministry of Foreign Affairs of the Czech Republic Petr Mareŝ and the Charges d’Affaires of the Czech Republic...
On May 3 on the initiative of the Standing Committee on Foreign Relations of the RA National Assembly parliamentary hearings on “The Presidency of the Republic of Armenia in the Council of Europe” were held, where the President of the RA Constitutional Court Gagik Harutyunyan, the RA Acting Minister...
I congratulate the representatives of the mass media on the World Press Freedom Day. The press has a special place in the life of every state as an opportunity of freedom expressing ideas and thinking, as an important index of the level of democracy and human rights.Today, when the information ...