Սեպտեմբերի 24-ին ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ, ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Իսրայել բարեկամական խմբի ղեկավար Արտակ Զաքարյանի եւ Իսրայելի Պետության Կնեսետի փոխխոսնակ, Կնեսետի Իսրայել-Հայաստան պատգամավորական բարեկամական խմբի ղեկավար Թալի Պլոսկովի մասնակցությամբ մեկնարկել են հայ-իսրա...
Սեպտեմբերի 26-ին կգումարվի ԱԺ արտահերթ նիստ
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի որոշմամբ, ՀՀ Սահմանադրության 70-րդ հոդվածի համաձայն` ՀՀ կառավարության նախաձեռնությամբ սեպտեմբերի 26-ին` ժամը 12:00-ին, կգումարվի ՀՀ Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ` նախաձեռնողի սահմանած օրակարգով: ...
ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Զաքարյանը եվ ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Մեքսիկա բարեկամական խմբի ղեկավար Վահրամ Բաղդասարյանը սեպտեմբերի 23-ին հանդիպել են Մեքսիկայի Միացյալ Նահանգների արտաքին հարաբերությունների նախարարության Եվրոպայի վարչության պետ, դեսպան Ֆրանսիսկո դել Ռիոյի ...

24 сентября с участием председателя Постоянной комиссии НС по внешним связям, руководителя парламентской группы дружбы Армения – Израиль А.Закаряна и вице-спикера Кнессета Государства Израиль, руководителя парламентской группы дружбы Израиль – Армения Тали Плосков началась работа по созданию обществ...
26 сентября, в 12:00 часов, по решению Председателя НС Г.Саакяна, согласно ст.70 Конституции РА, по инициативе Правительства РА созывается внеочередное заседание НС РА – по повестке дня инициатора.   ...
23 сентября председатель  Постоянной комиссии НС по внешним связям А.Закарян и руководитель парламентской группы дружбы Армения – Мексика В.Багдасарян встретились с делегацией, возглавляемой начальником управления Европы МИД Мексиканских Соединенных Штатов, послом Франсиско дель Рио.  В хо...