Սեպտեմբերի 30-ին տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ աշխատանքային խորհրդակցությունը, որը վարել է Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը: Քննարկվել են հինգերորդ գումարման Ազգային ժողովի տասներորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին եւ հոկտեմբերի 3-6-ի ԱԺ քառօրյա նիստերի օրակարգի մասին որոշումների նախ...
«Դուք հանդիսանում եք կենդանի կամուրջ Հայաստանի եւ Ուրուգվայի բարեկամ ժողովուրդների միջեւ». Էդուարդ Շարմազանովը՝ Ռոբերտո Մարկարյանին
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը սեպտեմբերի 30-ին ընդունել է Ուրուգվայի Արեւելյան Հանրապետության համալսարանի ռեկտոր Ռոբերտո Մարկարյանին տիկնոջ՝ Աննա Մարիա Ֆերարիի հետ: Ողջունելով հյուրերին նախնիների հողում՝ Էդուարդ Շարմազանովը գոհունակությամբ է խոսել հայ-ուրուգվայական զարգացող կապերի մասին եւ նշ...
Գալուստ Սահակյանն ընդունել է Հայաստանում Վրաստանի նորանշանակ դեսպանին
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը սեպտեմբերի 30-ին ընդունել է Հայաստանում Վրաստանի նորանշանակ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Գիորգի Սագանելիձեին: Շնորհավորելով նորանշանակ դեսպանին՝ Գալուստ Սահակյանը հույս է հայտնել, որ դիվանագիտական առաքելության իրականացման ընթացքում նա իր գործունեությամբ կնպաս...
Սեպտեմբերի 30-ին նիստեր են գումարել ԱԺ երկու մշտական հանձնաժողովներ: ՀՀ ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովը Էլինար Վարդանյանի նախագահությամբ առաջին ընթերցմամբ քննարկել է «Նոտարիատի մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» եւ կից ներկ...

On September 30, the RA NA working consultation presided over by the Speaker of the National Assembly Galust Sahakyan was held. The draft decisions on making amendments to the agenda of the tenth session of the National Assembly of the fifth convocation and on the agenda of the October 3-6 NA f...
Eduard Sharmazanov to Roberto Markarian: You are a Living Bridge between the Friendly Peoples of Armenia and Uruguay
On September 30, the RA NA Deputy Speaker Eduard Sharmazanov received the President of University of the Oriental Republic of Uruguay Roberto Markarian with his wife, Anna Maria Ferrari. Welcoming the guests in their ancestors’ land, Eduard Sharmazanov talked with satisfaction about the Armenian-Uru...
Galust Sahakyan Receives Newly Appointed Ambassador of Georgia to Armenia
On September 30, the Speaker of the RA National Assembly Galust Sahakyan received the newly appointed Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Georgia to Armenia George Saganelidze.Congratulating the newly appointed Ambassador, Galust Sahakyan expressed hope that during the implementation of ...
On September 30, the NA two Standing Committees convened sittings.The RA NA Standing Committee on Protection of Human Rights and Public Affairs moderated by Elinar Vardanyan in the first reading debated the package of bills on Amending the RA law on Notary Office and the enclosed bills. The key spea...