Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի (ԵԽԽՎ) սոցիալական, առողջապահության եւ կայուն զարգացման հարցերի հանձնաժողովի նիստի աշխատանքներին մասնակցելու նպատակով 2016 թ. սեպտեմբերի 20-22-ը Փարիզ (Ֆրանսիայի Հանրապետություն) կգործուղվի ԵԽԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության անդամ Միքայել Մելքումյանը: ...
Չինաստանում մեկնարկել է Մետաքսի ճանապարհի երկրների կանանց առաջին համաժողովը, որին մասնակցել է ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը
Չինաստան-Եվրասիա միջազգային ցուցահանդեսի շրջանակում Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության Սինցզյան-Ույգուր ինքնավար մարզի Ուրումչի քաղաքում սեպտեմբերի 19-23-ն անցկացվում են մի շարք համաժողովներ, այդ թվում` Մետաքսի ճանապարհի երկրների կանանց առաջին համաժողովը, որի մեկնարկը տրվել է սեպտեմբերի 19-ին:Համա...
«Պետք է կանխել եւ դատապարտել ԱՊՀ տարածքում ուժի միջոցով հակամարտությունները լուծելու փորձերը». Էդուարդ Շարմազանով
Աշխատանքային այցով Սանկտ Պետերբուրգում գտնվող ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը սեպտեմբերի 19-ին Տավրիդյան պալատում հանդիպում է ունեցել Անկախ պետությունների համագործակցության միջխորհրդարանական վեհաժողովի (ԱՊՀ ՄԽՎ) խորհրդի գլխավոր քարտուղար Ալեքսեյ Սերգեեւի հետ: Հանդիպմանը ներկա է եղել նաեւ ԱՊՀ ՄԽ...

В Китае стартовал первый Женский форум стран Шелкового пути, в котором приняла участие вице-спикер НС РА Э.Нагдалян
18-23 сентября в рамках международной выставки Китай – Евразия в городе Урумчи Синцзян-Уйгурского автономного района КНР проводится ряд форумов, в том числе первый Женский форум стран Шелкового пути, старт которому дан 19 сентября.В форуме участвует прибывшая  по приглашению Всекитайской федера...
19.09.2016
Э.Шармазанов: “Следует предотвращать и осуждать попытки решения конфликтов на пространстве СНГ посредством силы”
19 сентября находящийся с рабочим визитом в Санкт-Петербурге вице-спикер НС Э.Шармазанов встретился в Таврическом дворце с генеральным секретарем Совета МПА СНГ А.Сергеевым. На встрече присутствовал также представитель НС РА в МПА СНГ  Г.Чилингарян.Собеседники обсудили вопросы участия делегации...