Ազգային ժողովի «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում հոկտեմբերի 28-ին ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը հյուրընկալել է Կոտայքի մարզի Հրազդան քաղաքի թիվ 1 ավագ դպրոցի աշակերտներին եւ ուսուցիչներին: Հանդիպումից առաջ այցելուները շրջել են խորհրդարանի շենքում, եղել ԱԺ նիստերի դահլիճում եւ հետեւել պատգամավորների աշխատանքին:
ԱԺ փոխնախագահը, ողջունելով ներկաներին, խոսել է հայրենասիրական դաստիարակության, կրթության, ազգային մտածողության մասին` կարեւորելով անհատի պարկեշտությունը, բանիմացությունն ու դաստիարակությունը եւ որպես օրինակ՝ նշել հայ եւ համաշխարհային քաղաքական ու պետական գործիչների մտքերն ու գրառումները:
Ծավալված անկաշկանդ զրույցի ընթացքում աշակերտներն իրենց հետաքրքրող հարցերն են ուղղել ԱԺ փոխնախագահին, որոնք վերաբերել են նույնականացման քարտերի կիրառմանը, կրթությանը, սահմանային լարվածությանն ու երիտասարդների գործունեությանը:
28.10.2015
Հոկտեմբերի 28-ին Ազգային ժողովը շարունակել է քառօրյա նիստերի աշխատանքը: Նիստի մեկնարկին ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի առաջարկով պատգամավորները ողջունել են ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում խորհրդարան այցելած եւ նիստին հետեւող Կոտայքի մարզի Հրազդան քաղաքի համար 1 ավագ դպրոցի ուսուցիչներին ու աշակերտներ...
ՀՀ ԱԺ ֆինանսավարկային եվ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովը հոկտեմբերի 30-ին՝ ժամը 11:00-ին, ԱԺ Ոսկեզօծ դահլիճում կազմակերպում է խորհրդարանական լսումներ՝ «Հայաստանի Հանրապետությունում ծրագրային բյուջետավորման ներդրման գործընթացը» թեմայով: ...

28 октября вице-спикер НС Э.Шармазанов принял посетивших парламент в рамках программы “Открытые двери” учащихся и учителей старшей школы N 1 города Раздана Котайкской области. Перед встречей гости ознакомились со зданием парламента, в зале заседаний следили за работой депутатов.
Вице-спикер, приветствуя гостей, говорил о патриотическом воспитании, образовании, национальном мышлении, подчеркнув важность эрудированности и воспитанности личности на примерах и мыслях, в частности, выдающихся армянских политических и государственных деятелей.
В ходе искренней беседы учащиеся задали вице-спикеру НС волнующие их вопросы, касающиеся применения идентификационных карт, образования, напряженности на границах, деятельности молодежи.
В завершение встречи учащиеся и учителя в зале заседаний НС сфотографировались с вице-спикером НС Э.Шармазановым.
28.10.2015
28 октября парламент продолжил работу четырехдневных заседаний.  Перед началом заседания по предложению Председателя НС Г.Саакяна депутаты приветствовали посетивших парламент в рамках программы “Открытые двери” учащихся и учителей старшей школы N1 города Раздана Котайкской области.Затем парламе...