Ազգային ժողովի «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում հոկտեմբերի 28-ին ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը հյուրընկալել է Կոտայքի մարզի Հրազդան քաղաքի թիվ 1 ավագ դպրոցի աշակերտներին եւ ուսուցիչներին: Հանդիպումից առաջ այցելուները շրջել են խորհրդարանի շենքում, եղել ԱԺ նիստերի դահլիճում եւ հետեւել պատգամավորների աշխատանքին:
ԱԺ փոխնախագահը, ողջունելով ներկաներին, խոսել է հայրենասիրական դաստիարակության, կրթության, ազգային մտածողության մասին` կարեւորելով անհատի պարկեշտությունը, բանիմացությունն ու դաստիարակությունը եւ որպես օրինակ՝ նշել հայ եւ համաշխարհային քաղաքական ու պետական գործիչների մտքերն ու գրառումները:
Ծավալված անկաշկանդ զրույցի ընթացքում աշակերտներն իրենց հետաքրքրող հարցերն են ուղղել ԱԺ փոխնախագահին, որոնք վերաբերել են նույնականացման քարտերի կիրառմանը, կրթությանը, սահմանային լարվածությանն ու երիտասարդների գործունեությանը:
28.10.2015
Հոկտեմբերի 28-ին Ազգային ժողովը շարունակել է քառօրյա նիստերի աշխատանքը: Նիստի մեկնարկին ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի առաջարկով պատգամավորները ողջունել են ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում խորհրդարան այցելած եւ նիստին հետեւող Կոտայքի մարզի Հրազդան քաղաքի համար 1 ավագ դպրոցի ուսուցիչներին ու աշակերտներ...
ՀՀ ԱԺ ֆինանսավարկային եվ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովը հոկտեմբերի 30-ին՝ ժամը 11:00-ին, ԱԺ Ոսկեզօծ դահլիճում կազմակերպում է խորհրդարանական լսումներ՝ «Հայաստանի Հանրապետությունում ծրագրային բյուջետավորման ներդրման գործընթացը» թեմայով: ...

On October 28 within the framework of the “Open Doors” programme of the National Assembly the NA Deputy Speaker Eduard Sharmazanov hosted the pupils and the teachers of the Senior School N 1 of the town of Hrazdan of Kotayk marz. Before the meeting the visitors took a tour in the building of the parliament, were in the NA Session Hall and observed the deputies’ work.
Welcoming the attendees, the NA Deputy Speaker talked about the patriotic upbringing, education, national way of thinking, highlighting the individual’s decency, awareness and as an example mentioned the thoughts and notes of the Armenian and world known political and state figures.
During the sincere talk the pupils addressed their questions to the NA Deputy Speaker, which related to the use of the identity cards, education, border tension and the young people’s activities.
At the end of the visit the pupils and the teachers have been taken photo with the NA Deputy Speaker Eduard Sharmazanov in the NA Session Hall.
28.10.2015
National Assembly Continues Debating the Work of the Four-day Sittings
On October 28 the National Assembly continued the work of the four-day sittings.At the beginning of the sitting by the proposal of the NA Speaker Galust Sahakyan the deputies welcomed the teachers and the pupils of the Senior School N 1 of the town of Hrazdan of Kotayk marz, who visited the parliame...