Հոկտեմբերի 26-ին Ազգային ժողովն սկսել է հերթական քառօրյա նիստերի աշխատանքը: Նիստի մեկնարկին ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի առաջարկով պատգամավորները ողջունել են ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում խորհրդարան այցելած եւ նիստին հետեւող Գյումրու Միքայել Նալբանդյանի անվան պետական մանկավարժական ինստիտուտի դասա...
Արա Բաբլոյանը մասնակցել է Եվրոպայի խորհրդի կազմակերպած կոնֆերանսին
ԱԺ առողջապահության, մայրության եւ մանկության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանը հոկտեմբերի 20-ին Բոսնիա եւ Հերցեգովինայի մայրաքաղաք Սարաեւոյում մասնակցել է Եվրոպայի խորհրդի կազմակերպած կոնֆերանսին, որը նվիրված էր «Կանանց նկատմամբ բռնության եւ ընտանեկան բռնության կանխարգելման եւ դրա դ...
ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում հոկտեմբերի 26-ին խորհրդարան էին այցելել Գյումրու Միքայել Նալբանդյանի անվան պետական մանկավարժական ինստիտուտի ուսանողներն ու դասախոսները: Ազգային ժողովի փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը, ողջունելով ուսանողներին, ներկայացրել է սահմանադրական փոփոխությունների ընթացակարգը, խո...

26 октября Национальное Собрание начало работу очередных четырехдневных заседаний. До начала работы заседания депутаты приветствовали посетивших парламент в рамках программы “Открытые двери” студентов и преподавателей Гюмрийского государственного педагогического института им. М.Налбандяна.Депутаты г...
А.Баблоян принял участие в конференции Совета Европы
20 октября председатель Постоянной комиссии НС по вопросам здравоохранения, материнства и детства А.Баблоян принял участие в организованной Советом Европы (СЕ)  в столице Боснии и Герцеговины Сараево конференции, посвященной конвенции “О предупреждении насилия в отношении женщин и семейног...
26 октября в рамках программы “Открытые двери”  парламент посетили студенты и преподаватели Гюмрийского государственного педагогического института им. М.Налбандяна.Приветствуя студентов, вице-спикер НС Э.Нагдалян представила процедуру конституционных изменений, форму парламентского правления, а...