Հոկտեմբերի 26-ին Ազգային ժողովն սկսել է հերթական քառօրյա նիստերի աշխատանքը: Նիստի մեկնարկին ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի առաջարկով պատգամավորները ողջունել են ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում խորհրդարան այցելած եւ նիստին հետեւող Գյումրու Միքայել Նալբանդյանի անվան պետական մանկավարժական ինստիտուտի դասա...
Արա Բաբլոյանը մասնակցել է Եվրոպայի խորհրդի կազմակերպած կոնֆերանսին
ԱԺ առողջապահության, մայրության եւ մանկության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանը հոկտեմբերի 20-ին Բոսնիա եւ Հերցեգովինայի մայրաքաղաք Սարաեւոյում մասնակցել է Եվրոպայի խորհրդի կազմակերպած կոնֆերանսին, որը նվիրված էր «Կանանց նկատմամբ բռնության եւ ընտանեկան բռնության կանխարգելման եւ դրա դ...
ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում հոկտեմբերի 26-ին խորհրդարան էին այցելել Գյումրու Միքայել Նալբանդյանի անվան պետական մանկավարժական ինստիտուտի ուսանողներն ու դասախոսները: Ազգային ժողովի փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը, ողջունելով ուսանողներին, ներկայացրել է սահմանադրական փոփոխությունների ընթացակարգը, խո...

On October 26 the National Assembly began the work of the four-day sittings.At the beginning of the sitting by the proposal of the NA Speaker Galust Sahakyan, the deputies welcomed the lecturers and the students of Gyumri Mikael Nalbandian State Pedagogical Institute, who visited the parliament with...
Ara Babloyan Takes Part in the Conference Organized by the Council of Europe
On October 20 in Sarajevo, the capital of Bosnia and Herzegovina, the Chairman of the NA Standing Committee on Healthcare, Maternity and Childhood Ara Babloyan took part in the conference organized by the Council of Europe, which was dedicated to the Convention on preventing and combating violence a...
On October 26 within the framework of the NA “Open Doors” programme the students and the professors of Gyumri Mikael Nalbandian State Pedagogical Institute visited the parliament. Welcoming the students, the Deputy Speaker of the National Assembly Hermine Naghdalyan presented the procedure of the Co...