Նոյեմբերի 7-ին՝ ժամը 16:00-ին, ԱԺ 330 սենյակում տեղի կունենա ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի եւ ԼՂՀ ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանի համատեղ մամուլի ասուլիսը:
Նոյեմբերի 7-ին տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ աշխատանքային խորհրդակցությունը, որը վարել է ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը: Աշխատանքային խորհրդակցության ընթացքում քննարկվել են հինգերորդ գումարման վեցերորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին եւ նոյեմբերի 10-13-ի չորսօրյա նիստերի օրակարգ...
Նոյեմբերի 7-ին ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովը Հովհաննես Սահակյանի նախագահությամբ, առաջին ընթերցմամբ քննարկել է ՀՀ կառավարության «Հայաստանի Հանրապետության կառավարության կառուցվածքի մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություն եւ լրացումներ կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը: ՀՀ արդարադատության ...
Նոյեմբերի 7-ին տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ-ԼՂՀ ԱԺ համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի տասներորդ նիստը: Հոբելյանական նիստին մասնակցել են ՀՀ ԱԺ եւ ԼՂՀ ԱԺ պատգամավորներ: Բացման խոսքով հանդես է եկել ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը, ով, ողջունելով հյուրերին ՀՀ Ազգային ժողովում, շնորհավորել է ներկան...
Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության հավաքական անվտանգության խորհրդի նախագահ, Ռուսաստանի Դաշնության Նախագահ Վլադիմիր Պուտինը նոյեմբերի 6-ին Նովո-Օգարյովոյում ի թիվս ՀԱՊԿ խորհրդարանական վեհաժողովի խորհրդի անդամների` ընդունել է նաեւ ՀԱՊԿ ԽՎ-ում ՀՀ Ազգային ժողովի պատվիրակության ղեկավար, Հ...
ԼՂՀ ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանն ու ՀՀ ԱԺ-ի եւ ԼՂՀ ԱԺ-ի միջեւ համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի անդամները նոյեմբերի 7-ին ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանի եւ ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Վահրամ Բաղդասարյանի ուղեկցությամբ այցելել են Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր։ Արցախի խորհրդարանականները ԼՂՀ ...
Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի աշխատակազմում պետական ծառայության թափուր պաշտոններ զբաղեցնելու համար մրցույթներ անցկացնելու մասին ԹԱՓՈՒՐ ՊԱՇՏՈՆՆԵՐԻ ԱՆՎԱՆՈՒՄՆԵՐԸ` 1. Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի աշխատակազմի հասարակայնության եւ տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչության տեղեկատվ...

7 ноября состоялось рабочее совещание парламента, которое вел Председатель НС РА Г.Саакян.Oбсуждались проекты решений повесток дня шестой сессии НС пятого созыва и четырехдневных заседаний НС 10-13 ноября. В проект решения о внесении дополнений в повестку дня шестой сессии НС пятого созыва включено ...
7 ноября состоялись заседания постоянных комиссий НС – по государственно-правовым вопросам, по вопросам территориального управления и местного самоуправления, по экономическим вопросам - под председательством соответственно О.Саакяна, С.Маргаряна, В.Айвазяна, на которых рассматривались в различных ч...
7 ноября состоялось десятое заседание Межпарламентской комиссии по сотрудничеству НС РА - НС НКР. В юбилейном заседании приняли участие депутаты НС РА и НС НКР.  С вступительным словом выступил Председатель НС РА Г.Саакян, который, приветствуя гостей в НС РА, поздравил присутствующих с созывом ...
Выступление вице-спикера НС РА Э.Шармазанова на встрече с Президентом РФ В.Путиным в рамках заседания Совета ПА ОДКБ
6 ноября в Ново-Огареве Председатель Совета коллективной безопасности ОДКБ, Президент РФ В.Путин в числе членов Совета ПА ОДКБ принял также главу делегации НС РА в ПА ОДКБ, вице-спикера НС РА Э.Шармазанова, который выступил с речью:“Уважаемый Президент Российской Федерации!  Уважаемый Сергей Ев...
7 ноября Председатель НС НКР А.Гулян и члены Межпарламентской комиссии по сотрудничеству между  НС РА и НС НКР в сопровождении вице-спикера НС РА Э.Нагдалян и руководителя фракции РПА В.Багдасаряна посетили мемориал в Цицернакаберде.Арцахские парламентарии от имени властей НКР возложили венок и...