ՀՀ Ազգային ժողովի փոխնախագահ, Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության խորհրդարանական վեհաժողովում (ՀԱՊԿ ԽՎ) ՀՀ ԱԺ պատվիրակության ղեկավար Էդուարդ Շարմազանովի գլխավորած պատվիրակությունը նոյեմբերի 5-ին մեկնել է Մոսկվա՝ մասնակցելու ՀԱՊԿ ԽՎ-ի խորհրդի արտագնա նիստի աշխատանքներին:
Պատվիրակության կազմում են ՀԱՊԿ ԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության ներկայացուցիչներ Խոսրով Հարությունյանը եւ Կորյուն Նահապետյանը:
Նոյեմբերի 5-ին նախատեսվում է ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովի հանդիպումը Ռուսաստանի Դաշնության Դաշնային Ժողովի Պետդումայի նախագահ Սերգեյ Նարիշկինի հետ:

On November 5 the delegation led by Eduard Sharmazanov, the RA National Assembly Deputy Speaker, the Head of the RA NA Delegation of the Parliamentary Assembly of the Collective Security Treaty Organization (CSTO PA), left for Moscow to take part in the works of the visiting sitting of the CSTO PA Council.
The representatives of the RA NA Delegation to the CSTO PA Khosrov Harutyunyan and Koryun Nahapetyan are in the delegation.
On November 5 the meeting of the NA Deputy Speaker Eduard Sharmazanov with the Speaker of the State Duma of the Federal Assembly of the Russian Federation is scheduled.