Ազգային ժողովը գումարեց եւս մեկ արտահերթ նստաշրջան
Հունիսի 21-ին ՀՀ կառավարության նախաձեռնած արտահերթ նստաշրջանի ավարտից 15 րոպե հետո տեղի ունեցավ պատգամավորների նախաձեռնությամբ հրավիրված ԱԺ արտահերթ նստաշրջան:
ԱԺ պատգամավորները առաջին ընթերցմամբ ընդունեցին  «Արդյունաբերական քաղաքականության մասին» օրինագիծը, երկրորդ ընթերցմամբ եւ ամբողջությամբ՝ «Գովազդի մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» եւ  «Հեռուստատեսության եւ ռադիոյի մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» օրինագծերի փաթեթը,  երրորդ ընթերցմամբ եւ ամբողջությամբ` «Հայաստանի Հանրապետության պետական պարգեւների եւ պատվավոր կոչումների մասին» եւ կից օրենքներում փոփոխություններ եւ լրացումներ առաջարկող օրինագծերի փաթեթը, «Սննդամթերքի անվտանգության մասին» եւ կից օրենքներում փոփոխություններ եւ լրացումներ առաջարկող օրինագծերի փաթեթը, «Հանրային հատվածի կազմակերպությունների հաշվապահական հաշվառման մասին» օրինագիծը, «Կուտակային կենսաթոշակների մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին» եւ կից օրենքներում փոփոխություններ եւ լրացումներ առաջարկող օրինագծերի փաթեթը եւ «Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման եւ փորձաքննության մասին»եւ կից օրենքներում փոփոխություններ եւ լրացումներ առաջարկող օրինագծերի փաթեթը:
21.06.2014
Ավարտվեց ԱԺ արտահերթ նստաշրջանի աշխատանքը
Հունիսի 21-ին Ազգային ժողովը շարունակեց արտահերթ նստաշրջանի աշխատանքը՝ քվեարկությամբ ընդունելով նախորդ օրը քննարկված օրենսդրական նախաձեռնությունները, այդ թվում՝ «Կուտակային կենսաթոշակների մասին» եւ մի շարք այլ օրենքներում փոփոխություններ ու լրացումներ առաջարկող օրինագծերի փաթեթը: Քվեարկությամբ խորհր...

On June 21 an NA extraordinary session was held at the deputies’ initiative in 15 minutes after the end of the extraordinary session initiated by the RA Government.
The NA deputies in the first reading passed the bill “On Industrial Policy,” in the second reading and completely the package of bills “On Amending the RA Law on Advertisement” and “On Amending the RA Law on Television and Radio,” in the third reading and completely the package of bills “On Amending the RA Law on State Awards and Honorary Titles of the Republic of Armenia” and proposed amendments to the related laws, the package of bills “On Food Safety” and envisaging amendments to the related laws, the bill “On the Public Sector Accounting” and amendments to the related laws, the package of bills “On Amending the RA Law on Accumulative Pensions” and amendments to the related laws and the package of laws “On Environmental Impact Expert Assessment” and proposed amendments to the related laws.
21.06.2014
Work of the NA Extraordinary Session Ends
On June 21 the National Assembly continued the work of the extraordinary session passing by voting the legislative initiatives debated on the previous day, including the package of bills “On Accumulative Pensions" and proposed amendments to a number of other laws.The parliament made a decision by vo...