ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը հանդիպեց աշխարհահռչակ բասկետբոլիստ Շարունաս Մարչյուլիոնիսի հետ
Հունիսի 3-ին ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը ընդունեց Հայաստանի Հանրապետությունում Լիտվայի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Էրիկաս Պետրիկասին եւ լիտվացի բասկետբոլիստ, օլիմպիական չեմպիոն Շարունաս Մարչյուլիոնիսին:
Էդուարդ Շարմազանովը բարձր գնահատեց լիտվական բասկետբոլի զարգացման գործում Շարունաս Մարչյուլիոնիսի վաստակը, ով իր վարպետությամբ  աչքի է ընկել ու հիացմունքի բազում պահեր  պարգեւել իրեն, սպորտաձեւի բազում սիրահարների ու  երկրպագուների: ԱԺ փոխնախագահը հաճելիորեն զարմացրեց Շարունաս Մարչյուլիոնիսին իր գործունեության եւ ընդհանրապես բասկետբոլի մասին  լավատեղյակությամբ:
Շարունաս Մարչյուլիոնիսը տեղեկացրեց, որ հաջորդ օրը հանդիպելու է  Հայաստանի բասկետբոլի դպրոցների  սաների հետ եւ նրանց հետ անցկացնելու է դասընթացներ, ծանոթանալու նրանց հմտություններին:
Հանդիպման ժամանակ քննարկվեցին նաեւ հայկական եւ լիտվական մշակութային, սպորտային կապերի զարգացման եւ համագործակցության հեռանկարների հետ կապված հարցեր:
Հունիսի 3-ին ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստում Գագիկ Մինասյանի նախագահությամբ դրական եզրակացությամբ հաստատվեց «Հայաստանի Հանրապետության 2013 թվականի պետական բյուջեի կատարման տարեկան հաշվետվությունը»: ՀՀ վերահսկիչ պալատի նախագահ Իշխան Զաքարյանի խնդրանքով հետաձգվեց...

On June 3 the NA Deputy Speaker Eduard Sharmazanov received Erikas Petrikas, Extraordinary and Plenipotentiary Ambassador of the Republic of Lithuania to the Republic of Armenia, and Šarūnas Marčiulionis, the Lithuanian basketball player and Olympic champion.
Eduard Sharmazanov highly assessed Šarūnas Marčiulionis’ contribution to the development of the Lithuanian basketball, and he was distinguished with his mastery and gave a lot of moments of admiration to him, to the numerous amateurs and fans of this sport. The NA Deputy Speaker pleasantly surprised Šarūnas Marčiulionis with well awareness of his activity and basketball, in general.
Šarūnas Marčiulionis informed the attendees that the next day he would meet with the youth attending Schools of Basketball in Armenia and he would hold courses and get acquainted with their skills.
In the course of the meeting the sides also discussed issues connected with the perspectives of the development and cooperation of the Armenian and Lithuanian cultural and sport relations.
03.06.2014
On June 3 at the sitting of the NA Standing Committee on Financial-Credit and Budgetary Affairs moderated by Gagik Minasyan “The Annual Report on the State Budget Execution of the Republic of Armenia for 2013” was approved with endorsement. Then Gagik Minasyan gave information about the procedure of...