ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանն ընդունեց ՀՀ-ում Քուվեյթի դեսպանին
Մայիսի 29-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանն ընդունեց ՀՀ-ում Քուվեյթի Պետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Բասսամ Մուհամմադ Ալ-Քաբանդիին: Հանդիպմանը ներկա էր Հայաստան -Քուվեյթ բարեկամական խմբի ղեկավար Արաիկ Հովհաննիսյանը:
Դեսպանը շնորհավորեց Գալուստ Սահակյանին ԱԺ նախագահ ընտրվելու կապակցությամբ եւ փոխանցեց Քուվեյթի Ազգային ժողովի նախագահ Մարզուք Ալ-Ղանիմի շնորհավորական ուղերձը եւ բարեմաղթանքները:
Շնորհակալություն հայտնելով շնորհավորանքների համար` ԱԺ նախագահը բարձր գնահատեց հաջողությամբ զարգացող հայ-քուվեյթյան միջպետական հարաբերությունները: Նա նշեց, որ հայ ժողովուրդը երախտագիտությամբ է հիշում Օսմանյան Թուրքիայի կողմից իրականացված Հայոց ցեղասպանությունից փրկված հազարավոր հայերի ապաստանելու արաբ ժողովրդի մարդասիրական քայլը եւ շնորհակալություն հայտնեց Քուվեյթի Պետությանը` հայ համայնքի նկատմամբ հոգատար վերաբերմունքի համար: Պարոն Սահակյանը նշեց, որպես ՀՀ ԱԺ նախագահ, պատրաստ է աջակցել դեսպանի ցանկացած նախաձեռնությանը՝ ուղղված երկու բարեկամ երկրների միջեւ համագործակցության զարգացմանը եւ ամրապնդմանը:
Հանդիպման ընթացքում երկուստեք կարեւորվեց միջխորհրդարանական կապերի հետագա խորացումը, բարեկամական խմբերի աշխատանքը, երկկողմ շփումները, առեւտրատնտեսական համագործակցության զարգացումը, ներդրումային ծրագրերի ակտիվացումը:
29.05.2014
ԱԺ մշտական հանձնաժողովներում շարունակվեցին «ՀՀ 2013 թ. բյուջեի կատարման մասին» տարեկան հաշվետվության քննարկումները
Մայիսի 29-ին Էլինար Վարդանյանի եւ Գագիկ Մինասյանի նախագահությամբ ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի ու ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում քննարկվեց ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպանի աշխատակազմին հատկացված ֆինանսական եկամուտների եւ ծախսե...

NA Speaker Galust Sahakyan Receives the Ambassador of Kuwait to the RA
On May 29 the RA NA Speaker Galust Sahakyan received Bassam Muhammad Al-Qabandi, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the State of Kuwait. The Head of the Armenia-Kuwait Friendship Group Araik Hovhannisyan attended the meeting.
The Ambassador congratulated Galust Sahakyan on the occasion of being elected the NA Speaker and conveyed the congratulatory message and best wishes from the Speaker of the National Assembly of Kuwait Marzouq Al-Ghanim.
Thanking for the congratulations the NA Speaker highly assessed the successfully developing Armenian-Kuwaiti inter-state relations. He has noted that the Armenian people remember with gratefulness the humanitarian gesture of the Arab people, who refuged thousands of Armenians survived from the Armenian Genocide perpetrated by Ottoman Turkey and thanked the State of Kuwait for the caring attitude towards the Armenian community. Mr Sahakyan has noted that he, as the NA President, is ready to support the Ambassador’s any initiative aimed at the development and strengthening of the cooperation between the two friendly countries.
In the course of the meeting both sides highlighted the further deepening of the inter-parliamentary relations, the work of the Friendship Groups, the bilateral contacts, the development of trade-economic cooperation and the activation of investment programmes.
29.05.2014
At the NA Standing Committees the Debates of the Annual Report “On the RA State Budget Execution for 2013” Continue
On May 29 at the joint sitting of the NA Standing Committees on Protection of Human Rights and on Financial-Credit and Budgetary Affairs moderated by the Committee Chairs Elinar Vardanyan and Gagik Minasyan the financial revenue and expenditure performance of the Staff of the RA Human Rights Defende...