ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանն ընդունեց ՀՀ-ում Քուվեյթի դեսպանին
Մայիսի 29-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանն ընդունեց ՀՀ-ում Քուվեյթի Պետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Բասսամ Մուհամմադ Ալ-Քաբանդիին: Հանդիպմանը ներկա էր Հայաստան -Քուվեյթ բարեկամական խմբի ղեկավար Արաիկ Հովհաննիսյանը:
Դեսպանը շնորհավորեց Գալուստ Սահակյանին ԱԺ նախագահ ընտրվելու կապակցությամբ եւ փոխանցեց Քուվեյթի Ազգային ժողովի նախագահ Մարզուք Ալ-Ղանիմի շնորհավորական ուղերձը եւ բարեմաղթանքները:
Շնորհակալություն հայտնելով շնորհավորանքների համար` ԱԺ նախագահը բարձր գնահատեց հաջողությամբ զարգացող հայ-քուվեյթյան միջպետական հարաբերությունները: Նա նշեց, որ հայ ժողովուրդը երախտագիտությամբ է հիշում Օսմանյան Թուրքիայի կողմից իրականացված Հայոց ցեղասպանությունից փրկված հազարավոր հայերի ապաստանելու արաբ ժողովրդի մարդասիրական քայլը եւ շնորհակալություն հայտնեց Քուվեյթի Պետությանը` հայ համայնքի նկատմամբ հոգատար վերաբերմունքի համար: Պարոն Սահակյանը նշեց, որպես ՀՀ ԱԺ նախագահ, պատրաստ է աջակցել դեսպանի ցանկացած նախաձեռնությանը՝ ուղղված երկու բարեկամ երկրների միջեւ համագործակցության զարգացմանը եւ ամրապնդմանը:
Հանդիպման ընթացքում երկուստեք կարեւորվեց միջխորհրդարանական կապերի հետագա խորացումը, բարեկամական խմբերի աշխատանքը, երկկողմ շփումները, առեւտրատնտեսական համագործակցության զարգացումը, ներդրումային ծրագրերի ակտիվացումը:
29.05.2014
ԱԺ մշտական հանձնաժողովներում շարունակվեցին «ՀՀ 2013 թ. բյուջեի կատարման մասին» տարեկան հաշվետվության քննարկումները
Մայիսի 29-ին Էլինար Վարդանյանի եւ Գագիկ Մինասյանի նախագահությամբ ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի ու ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում քննարկվեց ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպանի աշխատակազմին հատկացված ֆինանսական եկամուտների եւ ծախսե...

Председатель НС Г.Саакян принял посла Кувейта в РА
29 мая Председатель НС Г.Саакян принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Государства Кувейт в РА Бассама Мухаммада аль-Кабанди. На встрече присутствовал руководитель группы дружбы Армения – Кувейт А.Ованнисян.
Посол поздравил Г.Саакяна с избранием Председателем НС и передал поздравительное послание и добрые пожелания Председателя Национального Собрания Кувейта Марзука аль-Ганима.
Поблагодарив за поздравления, Председатель НС высоко оценил успешно развивающиеся армяно-кувейтские межгосударственные отношения. Он отметил, что армянский народ с признательностью вспоминает гуманный шаг арабского народа, приютившего спасшихся от геноцида тысячи армян  и поблагодарил Государство Кувейт за заботливое отношение к армянской общине. Г-н Саакян заметил, что как Председатель НС РА он готов содействовать любой инициативе, направленной на развитие и укрепление сотрудничества между двумя дружественными странами.
В ходе встречи обоюдно была подчеркнута важность дальнейшего углубления межпарламентских связей, работы групп дружбы, двусторонних контактов, развития торгово-экономического сотрудничества, активизации инвестиционных программ.
29.05.2014
В постоянных комиссиях НС продолжаются дебаты по годовому отчету “Об исполнении Государственного бюджета РА на 2013 г.”
29 мая на совместном заседании постоянных комиссий по защите прав человека и общественным вопросам и по финансово-кредитным и бюджетным вопросам под председательством Э.Варданян и Г.Минасяна прошли дебаты по  годовому отчету “Об исполнении  Государственного бюджета  РА на 2013 г.” – п...