ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը հանդիպեց երիտասարդ հանրապետականների հետ
Մայիսի 30-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ, ՀՀԿ փոխնախագահ Գալուստ Սահակյանը Ծաղկաձորում հանդիպեց Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության երիտասարդական կազմակերպության հավաքի մասնակիցների հետ: Հանդիպմանը ներկա էին նաեւ Երեւանի քաղաքապետ, ՀՀԿ գործադիր մարմնի անդամ Տարոն Մարգարյանը եւ Կոտայքի մարզպետ Արամ Հարությունյանը...
ԱԺ մշտական հանձնաժողովներում շարունակվում են բյուջեի կատարողականի քննարկումները
Մայիսի 30-ին տեղի ունեցավ ՀՀ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի ու ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստը՝ Արտակ Դավթյանի եւ Գագիկ Մինասյանի նախագահությամբ: Համատեղ նիստում քննարկվեց 2013 թվականին ՀՀ պետական բյուջեից գիտության,...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանն ընդունեց Բելառուսի դեսպանին
Մայիսի 30-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանն ընդունեց ՀՀ-ում Բելառուսի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Ստեպան Սուխորենկոյին: Հանդիպմանը ներկա էին ԱԺ փոխնախագահ, ՀՀ Ազգային ժողովի եւ Բելառուսի Ազգային ժողովի միջեւ համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի համանախագահ Էդուարդ Շարմազանո...
Աշխատանքային քննարկում ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովում
Աժ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովը մայիսի 30-ին աշխատանքային քննարկում էր կազմակերպել, որը վերաբերում էր «Հարավկովկասյան երկաթուղի» ՓԲԸ-ի կատարած եւ ընթացիկ աշխատանքներին: Քննարկմանը մասնակցում էին ԱԺ փոխնախագահ, ՀՀ Ազգային ժողովի եւ ՌԴ Դաշնային ժողովի միջեւ համագործակցության միջխորհրդարանակա...
ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը մայիսի 30-ին հանդիպեց Խ. Աբովյանի անվան հայկական պետական մանկավարժական համալսարանի պատմության եւ իրավագիտության ֆակուլտետի մի խումբ ուսանողների հետ: ԱԺ փոխնախագահը պատասխանեց ուսանողներին հետաքրքրող հարցերին, որոնք վերաբերում էին Հայաստանի արտաքին եւ ներքին քաղաքակա...

Председатель НС Г.Саакян встретился с молодыми республиканцами
30 мая Председатель НС, заместитель председателя РПА Г.Саакян встретился в Цахкадзоре с участниками слета молодежного крыла РПА. На встрече присутствовали мэр Еревана, член Исполнительного органа (ИК) РПА Т.Маргарян и марзпет (губернатор) Котайкской области А.Арутюнян.   Следует отметить, ...
30.05.2014
В постоянных комиссиях НС продолжаются обсуждения об исполнении бюджета
30 мая на совместном заседании постоянных комиссий по вопросам науки, образования, культуры, молодежи и спорта и по финансово-кредитным и бюджетным вопросам под председательством А.Давтяна и Г.Минасяна прошли дебаты по  годовому отчету “Об исполнении  Государственного бюджета  РА на 2...
Председатель НС Г.Саакян принял посла Беларуси
30 мая Председатель НС Г.Саакян принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Республики Беларусь в РА С.Сухоренко. На встрече присутствовал вице-спикер НС, сопредседатель Межпарламентской комиссии по сотрудничеству между НС РА и НС РБ Э.Шармазанов, генеральный секретарь НС Г.Товмасян.  Посол поздр...
30 мая в Постоянной комиссии НС по экономическим вопросам  состоялось рабочее обсуждение, касающееся выполненной и текущей работе ЗАО “Южно-Кавказская железная дорога” (ЮКЖД). В дебатах приняли участие вице-спикер НС, сопредседатель Межпарламентской комиссии по сотрудничеству между НС РА и ФС Р...
30 мая вице-спикер НС Э.Шармазанов встретился с группой студентов факультета истории и правоведения Армянского государственного педагогического университета им. Х.Абовяна (АГПУ).Вице-спикер ответил на волнующие студентов вопросы, касающиеся приоритетов внешней и внутренней политики, региональных раз...
1 июня, в 13.00 часов, приглашаем всех в парк Национального Собрания
1 июня в связи с Днем защиты прав детей, под патронатом Председателя НС Г.Саакяна, в рамках программы “Открытые двери” в парке Национального Собрания состоятся веселые праздничные мероприятия. Подготовлены сюрпризы. 1 июня, в 13.00 часов, с удовольствием приглашаем всех в парк Национального Собрания...