Մայիսի 21-ին «Բաց դաս» ծրագրի շրջանակներում խորհրդարանում հյուրընկալվել էին Արագածոտնի մարզի Աղձք գյուղի միջնակարգ դպրոցի ուսուցիչներն ու բարձր դասարանցիները, ովքեր ներկա գտնվեցին ԱԺ լիագումար նիստին եւ հետեւեցին պատգամավորների օրինաստեղծ գործունեությանը:
Նրանց հետ հանդիպեցին եւ Ազգային ժողովի, նրա մշտական հանձնաժողովների կառուցվածքի ու գործառույթների, օրինաստեղծ աշխատանքի մասին պատանիներին հետաքրքրող տեղեկություններ հաղորդեցին ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Դավթյանը եւ ԱԺ պատգամավոր Արագած Ախոյանը, ով ծնունդով Աղձք գյուղից է:
Ջերմ եւ անկեղծ զրույցի ընթացքում Արտակ Դավթյանը եւ Արագած Ախոյանը դպրոցականներին հորդորեցին լավ սովորել, նպատակային օգտագործել ժամանակը եւ զինվել գիտելիքներով, չգայթակղվել հրապուրիչ անվանումներ ունեցող մասնագիտություններով, այլ ընտրել ժամանակի պահանջներին համապատասխանող եւ աշխատաշուկայում պահանջարկ ունեցող արհեստներ եւ մասնագիտություններ, ամուր թելերով կապված մնալ ծննդավայրին, նրա հող ու ջրին:
Հանդիպման ավարտին Աղձքի միջնակարգ դպրոցի տնօրեն Հարություն Սուքիասյանը շնորհակալություն հայտնեց ջերմ ընդունելության եւ հետաքրքիր զրույցի համար:
Մայիսի 21-ին ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Զաքարյանը հանդիպեց Եվրոպայի ժողովրդական կուսակցության (ԵԺԿ) արտաքին կապերի քարտուղար Նիկոլա Բրիեքի եւ ԵԺԿ-ի քաղաքական խորհրդատու Բեատրիս դե Անտա դե Բենիտոյի հետ: Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկեցին ՀՀ արտաքին քաղաքականո...

On May 21 within the framework of the “Open Lesson” programme the teachers and high senior schools of the secondary school of Aghdzk village in Aragatsotn marz were hosted in the parliament. They attended the NA plenary sitting and followed the deputies’ law-making activity.
The Chairman of the NA Standing Committee on Science, Education, Culture, Youth and Sport Artak Davtyan and the NA deputy Aragats Akhoyan, who was born in Aghdzk village, met with them and gave information to the youth about the National Assembly, the structure and functions, law-making work of the Standing Committees.
During the warm and sincere talk Artak Davtyan and Aragats Akhoyan urged the schoolchildren to study well, to use their time purposefully and to get knowledge and not to get tempted with the specialties having nice names, but to choose trades and specialties corresponding with the requirements of time and having demand in the labour market, to remain firmly connected with the birthplace, land and water.
At the end of the meeting the principal of Aghdzk secondary school Harutyun Sukiasyan thanked for the warm reception and interesting talk.
On May 21 the Chairman of the NA Standing Committee on Foreign Relations Artak Zakaryan met with Nicolas Briec, Secretary of the External Relations of the European People’s Party (EPP), and Beatriz de Anta de Benito, Political Adviser.During the meeting the sides discussed a number of issues relatin...