Շնորհավորանքներ Գալուստ Սահակյանին՝ ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ ընտրվելու կապակցությամբ
ՀՀ ԱԺ նախագահի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ Գալուստ Սահակյանին շնորհավորել են Հայաստանի եւ արտերկրի բարձրաստիճան պաշտոնյաներ:
Բարձր պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ պարոն Սահակյանին շնորհավորել, աշխատանքային հաջողություններ են մաղթել ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը, ԼՂՀ Նախագահ Բակո Սահակյանը, Գարեգին Բ Ամենայն հայոց կաթողիկոսը, ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը, ՀՀ ՍԴ նախագահ Գագիկ Հարությունյանը, ԼՂՀ ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանը:
Շնորհավորական ուղերձներ են հղել ՌԴ Պետական դումայի նախագահ Սերգեյ Նարիշկինը եւ ՌԴ Դաշնային ժողովի Դաշնության խորհրդի նախագահ Վալենտինա Մատվիենկոն, ովքեր վերահաստատել են ԱԺ նախագահի պաշտոնական այցի հրավերը Ռուսաստանի Դաշնություն:
ՀՀ ԱԺ նորընտիր նախագահին շնորհավորել են նաեւ ՌԴ Դաշնության խորհրդի անդամ, ռուս-հայկական ՄԽՀ համանախագահ Նիկոլայ Ռիժկովը, ՌԴ ԴԽ անդամ Իգոր Չեռնիշենկոն, ԱՊՀ Միջխորհրդարանական վեհաժողովի խորհրդի գլխավոր քարտուղար Ալեքսեյ Սերգեեւը, Համաշխարհային հայկական կոնգրեսի եւ Ռուսաստանի հայերի միության նախագահ Արա Աբրահամյանը, նախարարներ, մարզպետներ, քաղաքապետներ, հոգեւոր դասի ներկայացուցիչներ, ՀՀ գրողների, նկարիչների միությունները, հասարակական կազմակերպություններ:

Поздравления Г.Саакяну – в связи с избранием Председателем НС РА
В связи с избранием Председателем НС РА Г.Саакяна поздравили высокопоставленные должностные лица Армении и иностранных государств.
Г-на Саакяна поздравили и пожелали трудовых успехов на высоком посту Президент РА С.Саргсян,   Президент НКР Б.Саакян, Его Святейшество Католикос Всех Армян Гарегин Второй, Премьер-министр РА О.Абраамян, председатель Конституционного Суда РА Г.Арутюнян, Президент НКР А.Гулян.
Поздравительные послания направили Председатель Государственной Думы РФ С.Нарышкин и Председатель Совета Федерации Федерального Собрания РФ В.Матвиенко, подтвердившие приглашение Председателя НС РА с официальным визитом в Российскую Федерацию.
Новоизбранного Председателя НС поздравили также член СФ РФ, сопредседатель Российско-Армянской Межпарламентской комиссии Н.Рыжков, член СФ РФ И.Чернышенко, генеральный секретарь Совета МПА СНГ А.Сергеев, председатель Всемирного Армянского Конгресса и Союза Армян России А.Абрамян, министры, губернаторы, мэры, представители духовенства, союзы писателей и художников Армении, общественные организации.