Փետրվարի 25-ին Ազգային ժողովի աշխատակազմի ղեկավար Գուրգեն Դումանյանն ընդունեց Հունաստանի Հանրապետության խորհրդարանի գլխավոր քարտուղար Աթանասիոս Պապաիոանուին:
Հանդիպման ժամանակ քննարկվեցին երկու երկրների խորհրդարանների աշխատակազմերի համագործակցության ակտիվացմանն առնչվող հարցեր:
Գուրգեն Դումանյանը հյուրի խնդրանքով ներկայացրեց Ազգային ժողովի կառուցվածքը, ԱԺ նիստերի անցկացման, քննարկվող հարցերի ներկայացման, օրենքի նախագծերի քննարկման ընթացակարգերն ու աշխատակազմի ստորաբաժանումների աշխատանքի առանձնահատկությունները:
Երկուստեք կարեւորեցին փորձի փոխանակության նպատակով աշխատակազմի տարբեր մասնագետների փոխայցերը, աշխատանքի արդյունավետության բարձրացմանն ուղղված տարբեր ձեւաչափով քննարկումները:

On February 25 the Chief of Staff, Secretary General of the National Assembly Gurgen Dumanyan received Athanassios Papaioannou, Secretary General of the Parliament of the Hellenic Republic.
In the course of the meeting issues regarding the activation of the cooperation of the staffs of the parliaments of the two countries were discussed.
At the guest’s request Gurgen Dumanyan presented the structure of the National Assembly, the procedures of the presentation of the items under debate, consideration of the draft laws and the features of the Staff Departments works.
Both sides highlighted the mutual visits of different specialists of the staff for exchange of experience and consultations in various formats aimed at the rise of work efficiency.