Հունիսի 26-ին Ստրասբուրգում ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար Գուրգեն Դումանյանը հանդիպեց ԵԽԽՎ Գլխավոր քարտուղար Վոյտեկ Սավիցկու հետ:
Հանդիպման ընթացքում երկուստեք բարձր գնահատվեց Հայաստանի ԱԺ աշխատակազմի եւ ԵԽԽվ քարտուղարության արդյունավետ համագործակցությունը, կարեւորվեց ԵԽԽՎ կողմից թեմատիկ սեմինարների կազմակերպումը, որը լավ հնարավորություն է ազգային խորհրդարանների աշխատակիցներին ծանոթանալու ԵԽ կառույցներին եւ գործունեությանը: Զրուցակիցները քննարկեցին նաեւ հետագա փոխգործակցությանը վերաբերող հարցեր` անհրաժեշտ համարելով փորձի փոխանակման նոր ծրագրերի մշակումը եւ իրականացումը:
ՀՀ Ազգային ժողովի պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի նախաձեռնությամբ հունիսի 26-ին «Արմենիա-Մարիոթ» հյուրանոցում տեղի ունեցավ «Թափանցիկությունը պաշտպանության կառավարման ոլորտում» թեմայով քննարկում, որին մասնակցում էին ԱԺ պատգամավորներ, միջազգային փորձագե...

RA NA Chief of Staff Meets with the PACE Secretary General
On June 26 in Strasbourg the RA NA Chief of Staff Gurgen Dumanyan met with the PACE Secretary General Wojciech Sawicki.
In the course of the meeting both sides have highly assessed the effective cooperation of the NA Staff of Armenia and PACE Secretariat, have emphasized the organization of the thematic seminars by the PACE, which is a good opportunity to familiarize the employees of the national parliaments with the CoE structures and activity. The interlocutors also discussed issues regarding the further cooperation, deeming necessary the elaboration of the new programmes of the exchange of experience and their implementation.
26.06.2013
Round Table on the Theme “The Transparency in the Sphere of Defense Administration”
On June 26 in the “Armenia-Marriott” hotel on the initiative of the Standing Committee on Defense, National Security and Internal Affairs of the RA National Assembly a debate on the theme “The Transparency in the Sphere of Defense Governance” was held, where NA deputies, international experts, repre...