Հունիսի 26-ին Ստրասբուրգում ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար Գուրգեն Դումանյանը հանդիպեց ԵԽԽՎ Գլխավոր քարտուղար Վոյտեկ Սավիցկու հետ:
Հանդիպման ընթացքում երկուստեք բարձր գնահատվեց Հայաստանի ԱԺ աշխատակազմի եւ ԵԽԽվ քարտուղարության արդյունավետ համագործակցությունը, կարեւորվեց ԵԽԽՎ կողմից թեմատիկ սեմինարների կազմակերպումը, որը լավ հնարավորություն է ազգային խորհրդարանների աշխատակիցներին ծանոթանալու ԵԽ կառույցներին եւ գործունեությանը: Զրուցակիցները քննարկեցին նաեւ հետագա փոխգործակցությանը վերաբերող հարցեր` անհրաժեշտ համարելով փորձի փոխանակման նոր ծրագրերի մշակումը եւ իրականացումը:
ՀՀ Ազգային ժողովի պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի նախաձեռնությամբ հունիսի 26-ին «Արմենիա-Մարիոթ» հյուրանոցում տեղի ունեցավ «Թափանցիկությունը պաշտպանության կառավարման ոլորտում» թեմայով քննարկում, որին մասնակցում էին ԱԺ պատգամավորներ, միջազգային փորձագե...

26 июня в Страсбурге руководитель Аппарата НС РА Г.Думанян встретился с Генеральным секретарем ПАСЕ В.Савицки.
В ходе встречи обоюдно высоко оценено эффективное сотрудничество Аппарата НС РА и Секретариата ПАСЕ, подчеркнута важность организации со стороны ПАСЕ тематических семинаров, которые дают хорошую возможность сотрудникам аппаратов национальных парламентов ознакомиться с структурами и деятельностью СЕ. Собеседники обсудили также вопросы дальнейшего взаимодействия, считая необходимыми разработку и реализацию новых программ обмена опытом.
26 июня по инициативе Постоянной комиссии НС по обороне, национальной безопасности и внутренним делам в отеле “Армения Мариотт” состоялся круглый стол на тему “Прозрачность в сфере управления обороной”, в которой участвовали депутаты НС, международные эксперты, представители государственных органов,...