Հունիսի 7-ին տեղի ունեցավ ՀՀ ԱԺ աշխատանքային խորհրդակցությունը, որը վարում էր Ազգային ժողովի փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը:
Քննարկվեցին հինգերորդ գումարման Ազգային ժողովի երրորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին եւ հունիսի 10-13-ը ԱԺ չորսօրյա նիստերի օրակարգի մասին որոշումների նախագծերը: Ազգային ժողովի երրորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին որոշման նախագծում ընդգրկվել է 20 հարց: Հունիսի 10-13-ի ԱԺ չորսօրյա նիստերի օրակարգի որոշման նախագծում ընդգրկվել է 60 հարց, միջազգային 25 պայմանագիր:
Հինգերորդ գումարման ԱԺ երրորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու եւ հունիսի 10-13-ի ԱԺ չորսօրյա նիստերի օրակարգի մասին որոշումների նախագծերը կհաստատվեն հունիսի 10-ի Ազգային ժողովի նիստում:
Հունիսի 7-ին ԱԺ մշտական հանձնաժողովները նիստեր գումարեցին: ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովը Վարդան Այվազյանի նախագահությամբ քննարկեց «Դիլիջանի միջազգային դպրոց» ծրագրի շրջանակներում հարկային եւ մաքսային արտոնություններ տրամադրելու մասին» օրինագիծը, որը ներկայացրեց ՀՀ ֆինանսների նախարարի տեղ...
Հունիսի 7-ին ԱԺ տարածքային կառավարման եւ տեղական ինքնակառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախաձեռնությամբ անցկացվեցին խորհրդարանական լսումներ, որտեղ քննարկվեց ԱԺ «Օրինաց երկիր» խմբակցության պատգամավորներ Հովհաննես Մարգարյանի եւ Հեղինե Բիշարյանի մշակած «Հուղարկավորությունների կազմակերպման եւ գերե...

7 июня состоялось рабочее совещание парламента, которое велa вице-спикер НС Э.Нагдалян.
Oбсуждались  проекты решений повесток дня третьей сессии НС пятого созыва и четырехдневных  заседаний НС 10-13 июня. В проект повестки дня третьей сессии НС вошло 20 вопросов.  В проект повестки дня четырехдневных заседаний НС 10-13 июня включено 60 вопросов,  25 международных договоров.
Проекты повесток дня третьей сессии НС и четырехдневных  заседаний 10-13 июня будут утверждены на заседании парламента 10 июня.
7 июня созваны заседания ряда постоянных комиссий НС –  по экономическим вопросам, по обороне, национальной безопасности и внутренним делам, по вопросам сельского хозяйства и охраны природы, по государственно-правовым вопросам,  по социальным вопросам, по внешним сношениям, по финансово-кр...
7 июня по инициативе Постоянной комиссии НС по вопросам территориального управления и местного самоуправления проведены парламентские слушания по законопроекту о внесении изменений и дополнений в закон РА “Об организации похорон и эксплуатации кладбищ и крематориев”, предложенному депутатами фракции...