Հունիսի 7-ին տեղի ունեցավ ՀՀ ԱԺ աշխատանքային խորհրդակցությունը, որը վարում էր Ազգային ժողովի փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը:
Քննարկվեցին հինգերորդ գումարման Ազգային ժողովի երրորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին եւ հունիսի 10-13-ը ԱԺ չորսօրյա նիստերի օրակարգի մասին որոշումների նախագծերը: Ազգային ժողովի երրորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին որոշման նախագծում ընդգրկվել է 20 հարց: Հունիսի 10-13-ի ԱԺ չորսօրյա նիստերի օրակարգի որոշման նախագծում ընդգրկվել է 60 հարց, միջազգային 25 պայմանագիր:
Հինգերորդ գումարման ԱԺ երրորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու եւ հունիսի 10-13-ի ԱԺ չորսօրյա նիստերի օրակարգի մասին որոշումների նախագծերը կհաստատվեն հունիսի 10-ի Ազգային ժողովի նիստում:
Հունիսի 7-ին ԱԺ մշտական հանձնաժողովները նիստեր գումարեցին: ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովը Վարդան Այվազյանի նախագահությամբ քննարկեց «Դիլիջանի միջազգային դպրոց» ծրագրի շրջանակներում հարկային եւ մաքսային արտոնություններ տրամադրելու մասին» օրինագիծը, որը ներկայացրեց ՀՀ ֆինանսների նախարարի տեղ...
Հունիսի 7-ին ԱԺ տարածքային կառավարման եւ տեղական ինքնակառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախաձեռնությամբ անցկացվեցին խորհրդարանական լսումներ, որտեղ քննարկվեց ԱԺ «Օրինաց երկիր» խմբակցության պատգամավորներ Հովհաննես Մարգարյանի եւ Հեղինե Բիշարյանի մշակած «Հուղարկավորությունների կազմակերպման եւ գերե...

On June 7 the RA NA working consultation presided over by the Vice President of the National Assembly Hermine Naghdalyan was held.
The draft decisions on amending the agenda of the third session of the National Assembly of the fifth convocation and on the agenda of the June 10-13 four-day sittings of the National Assembly were debated. 20 items were included in the draft decision on amending the agenda of the NA third session. 60 items, 25 international treaties were included in the draft decision of the agenda of the NA sittings on June 10 -13.
The draft decisions on amending the agenda of the NA third session of the fifth convocation and on the agenda of June 10-13 NA four-day sittings will be approved at June 10 sitting of the National Assembly.
07.06.2013
On June 7 the NA Standing committees convened sittings.The NA Standing Committee on Economic Affairs moderated by Vardan Ayvazyan debated the bill “On Providing Tax and Customs Privileges within the Framework of the Programme Dilijan International School,” which presented the RA Deputy Minister of F...
On June 7 on the initiative of the NA Standing Committee on Territorial Management and Local Self-Government parliamentary hearings were held, where the bill “On Amending the RA Law on Organization of the Funerals and Operation of the Cemeteries and Crematories” elaborated by the deputies of the NA ...