Ապրիլի 9-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Չեխիայի Հանրապետության Ներկայացուցիչների պալատի փոխնախագահ Ալենա Գայդուշկովային, ով Հայաստան է ժամանել ՀՀ նորընտիր նախագահի պաշտոնն ստանձնելու հանդիսավոր արարողությանը մասնակցելու առիթով: Ողջունելով տիկին Գայդուշկովային`պարոն Աբրահամյանը գոհունակո...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Ռումինիայի Պատգամավորների պալատի նախագահ Վալերիու Զգոնեային
Ապրիլի 9-ին ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Ռումինիայի Պատգամավորների պալատի նախագահ Վալերիու Զգոնեայի գլխավորած պատվիրակությանը: Ողջունլով հյուրերի այցն Ազգային ժողով՝ Հովիկ Աբրահամյանը շնորհակալություն հայտնեց Հայաստան այցելելու եւ ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի պաշտոնի ստանձնման ն...
Տեղի ունեցավ ՀՀ Ազգային ժողովի հատուկ նիստը
Ապրիլի 9-ին ՀՀ նորընտիր նախագահ Սերժ Սարգսյանի պաշտոնի ստանձնման նպատակով հրավիրված Ազգային ժողովի հատուկ նիստը գումարվեց Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում: Բացելով նիստը՝ ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը նշեց. «Հայաստանի Հանրապետության մեծարգո Նախագահ, Վեհափառ Տեր, Լեռնայ...

On April 9 the RA NA President Hovik Abrahamyan received the Vice President of the House of Representatives of the Czech Republic Alena Gajdusková, who had arrived in Armenia on the occasion of taking part in the solemn ceremony of assuming the Office of the RA newly elected President.Welcoming Mrs ...
RA NA President Hovik Abrahamyan Receives the President of the Chamber of Deputies of Romania Valeriu Zgonea
On April 9 the RA National Assembly President Hovik Abrahamyan received the delegation of the President of the Chamber of Deputies of Romania Valeriu Zgonea.Welcoming the guests’ visit to the National Assembly, Hovik Abrahamyan thanked them for visiting Armenia and taking part in the special sitting...
Special Sitting of the RA National Assembly is Held
On April 9 the special sitting of the National Assembly convened on the occasion of assuming the office of the RA newly elected President Serzh Sargsyan was held in Karen Demirchyan Sports and Concert Complex.Opening the sitting the RA National Assembly President Hovik Abrahamyan noted: “Dear Presid...