Ապրիլի 23-ին ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի նիստում Կորյուն Նահապետյանի նախագահությամբ քննարկվեց ՀՀ կառավարության ներկայացրած «Ոստիկանության զորքերի մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը, որը ներկայացրեց ՀՀ ոստիկանության պ...
Ազգային ժողովի փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանն ապրիլի 23-ին ընդունեց ԱՄՆ միջազգային զարգացման գործակալության՝ Հայաստանի Ազգային ժողովին աջակցման ծրագրի տնօրեն Շոն ՄակՆելիին: 2012 թ.-ի աշնանը մեկնարկած քառամյա ծրագրի շրջանակներում նախատեսվում է հզորացնել խորհրդարանի նեկայացուցչական, վերահսկողական ու վե...
ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Ֆրանսիա բարեկամական խմբի անդամները հանդիպեցին Վալերի Բուայեի հետ
Ապրիլի 23-ին ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Ֆրանսիա բարեկամական խմբի անդամները հանդիպեցին Ֆրանսիայի Ազգային ժողովի պատգամավոր, Ֆրանսիա-Հայաստան բարեկամական խմբի անդամ Վալերի Բուայեի հետ, ով նաեւ Ֆրանսիայում Հայոց ցեղասպանության ժխտումը քրեականացնող օրինագծի հեղինակն է: ԱԺ Հայաստան-Ֆրանսիա բարեկամական խմբի ղեկավար Ա...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց ԱՄՆ Փենսիլվանիա նահանգի սենատոր Մայք Բրուբեյքերին
Ապրիլի 23-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց ԱՄՆ Փենսիլվանիա նահանգի սենատոր Մայք Բրուբեյքերին: ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը գոհունակությամբ նշեց, որ անկախությունից ի վեր հայ-ամերիկյան հարաբերություններն աչքի են ընկնում քաղաքական շփումների բարձր մակարդակով եւ այսօր էլ երկկողմ հարաբերություն...

23 апреля постоянные комиссии НС – по обороне, национальной безопасности и внутренним делам и по финансово-кредитным и бюджетным вопросам – под председательством соответственно К.Нагапетяна и Г.Минасяна созвали свои заседания для обсуждения законопроектов о внесении поправок в законы РА  “О вой...
23 апреля вице-спикер НС Э.Нагдалян приняла директора программы USAID по содействию Национальному Собранию Армении Шона МакНелли.Между Э.Нагдалян и гостем состоялся заинтересованный разговор по проблемам, представляющим взаимный интерес, – реализованным в Армении программам, перспективам дальнейшего...
Члены парламентской группы дружбы Армения – Франция встретились с Валери Буайе
23 апреля члены парламентской группы дружбы Армения – Франция встретились с депутатом Национального Собрания Франции, членом парламентской группы дружбы      Франция – Армения Валери Буайе, являющейся также автором законопроекта о криминализации отрицания Геноцида армян.Руко...
Председатель НС О.Абраамян принял сенатора американского штата Пенсильвания Майка Брубейкера
23 апреля Председатель НС О.Абраамян принял сенатора штата Пенсильвания (США) Майка Брубейкера.Спикер НС с удовлетворением отметил, что со дня обретения независимости и по сей день армяно-американские отношения отличаются высоким уровнем политических контактов. Он подчеркнул, что в Армении  про...