Ապրիլի 23-ին ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի նիստում Կորյուն Նահապետյանի նախագահությամբ քննարկվեց ՀՀ կառավարության ներկայացրած «Ոստիկանության զորքերի մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը, որը ներկայացրեց ՀՀ ոստիկանության պ...
Ազգային ժողովի փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանն ապրիլի 23-ին ընդունեց ԱՄՆ միջազգային զարգացման գործակալության՝ Հայաստանի Ազգային ժողովին աջակցման ծրագրի տնօրեն Շոն ՄակՆելիին: 2012 թ.-ի աշնանը մեկնարկած քառամյա ծրագրի շրջանակներում նախատեսվում է հզորացնել խորհրդարանի նեկայացուցչական, վերահսկողական ու վե...
ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Ֆրանսիա բարեկամական խմբի անդամները հանդիպեցին Վալերի Բուայեի հետ
Ապրիլի 23-ին ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Ֆրանսիա բարեկամական խմբի անդամները հանդիպեցին Ֆրանսիայի Ազգային ժողովի պատգամավոր, Ֆրանսիա-Հայաստան բարեկամական խմբի անդամ Վալերի Բուայեի հետ, ով նաեւ Ֆրանսիայում Հայոց ցեղասպանության ժխտումը քրեականացնող օրինագծի հեղինակն է: ԱԺ Հայաստան-Ֆրանսիա բարեկամական խմբի ղեկավար Ա...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց ԱՄՆ Փենսիլվանիա նահանգի սենատոր Մայք Բրուբեյքերին
Ապրիլի 23-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց ԱՄՆ Փենսիլվանիա նահանգի սենատոր Մայք Բրուբեյքերին: ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը գոհունակությամբ նշեց, որ անկախությունից ի վեր հայ-ամերիկյան հարաբերություններն աչքի են ընկնում քաղաքական շփումների բարձր մակարդակով եւ այսօր էլ երկկողմ հարաբերություն...

On April 23 at the NA Standing Committee on Defense, National Security and Internal Affairs moderated by Koryun Nahapetyan the draft law “On Amending the RA Law on Police Troops” submitted by the RA Government and presented by the Deputy Head of the RA Police Artur Osikyan was debated.The Committee ...
On April 23 the NA Vice President of the National Assembly Hermine Naghdalyan received Sean McNally, the Chief of Party for the USAID parliamentary strengthening program in Armenia (SANAP).Within the framework of the four-year program launched in autumn of 2012 it is designed to strengthen the parli...
Members of the RA NA Armenia-France Friendship Group Meet with Valérie Boyer
On April 23 the members of the RA NA Armenia-France Friendship Group met with Valérie Boyer, the deputy of the National Assembly, member of France-Armenia Friendship Group, who is also the author of the bill criminalizing the denial of the Armenian Genocide in France.Highly assessing the existing mu...
RA NA President Hovik Abrahamyan Receives the Senator of the U.S. Pennsylvania State Mike Brubaker
On April 23 the RA NA President Hovik Abrahamyan received the Senator of the U.S. Pennsylvania State Mike Brubaker.The NA President Hovik Abrahamyan has noted with satisfaction that since independence the Armenian-American relations distinguish at high level of political contacts and today the bilat...