Ապրիլի 2-ին ՀՀ ԱԺ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախաձեռնությամբ «Արմենիա Մարիոթ» հյուրանոցում անցկացվեցին «Հաշմանդամություն ունեցող անձանց իրավունքների պաշտպանության եւ սոցիալական ներառման մասին» ու «Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ ՀՀ օրենսգրքում լրացումներ կատարելու մասին» օրենքի նախ...
Ապրիլի 2-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց ԳԴՀ Հեսսեն երկրամասի Բերգշտրասսեի նահանգապետ Մաթիաս Վիլկեսին եւ Հեսսենի երկրամասում ՀՀ պատվո հյուպատոս Բրայան Սթիվեն Ֆերային: Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին հայ-գերմանական կապերի զարգացմանն առնչվող մի շարք հարցեր: Կարեւորվեց համագործակցությունը տ...
Ապրիլի 2-ին ՀՀ ԱԺ առողջապահության, մայրության եւ մանկության հարցերի մշտական հանձնաժողովը Արա Բաբլոյանի նախագահությամբ առաջին ընթերցմամբ քննարկեց «Երեխաներին կրծքով սնուցման խրախուսման եւ մանկական սննդի շրջանառության մասին», «ՀՀ աշխատանքային օրենսգրքում լրացում կատարելու մասին», «ՀՀ ստուգումների կազմ...

2 апреля по инициативе Постоянной комиссии НС по социальным вопросам в гостинице “Армения Мариотт” были проведены парламентские слушания по пакету проектов законов о внесении поправок в закон РА “О защите прав и социальной адаптации лиц, имеющих инвалидность” и в Кодекс РА об административных правон...
2 апреля Председатель НС О.Абраамян принял губернатора Бергштрассе Земли Гессен ФРГ Матиаса Вилькеса и Почетного посла РА в Земле Гессен Брайана Стивена Фера.В ходе встречи обсужден ряд вопросов, касающихся развития армяно-немецких связей. Подчеркнута важность сотрудничества между органами местного ...
2 апреля  Постоянная комиссия НС по вопросам здравоохранения, материнства и детства под председательством А.Баблояна обсудила в первом или втором чтениях пакеты законопроектов о внесении изменений и дополнений в законы РА “О поощрении вскармливания детей грудью и обращении детского питания”, “О...